Windows Defender kapatılmalı mı?

Emircan125

Decipat
Makaleler
1
Valorant'ta dün sabah gelen bir güncelleme yüzünden FPS düştü diye düşünüyorum ve ticket atmıştım cevap geldi. Fotoğrafı koyacağım bilgisayarda Kaspersky var ama öyle çok güvenilir olmayan şeyler yüklemediğim için 2 3 günde bir açıp tam tarama yapıp kapatıyorum. Onun dışında Defender kullanıyorum sizce ne yapmalıyım?

1675278060760.png

Daha yüksek fps istiyorsanız ve bunun yolu Defender'ı kapatmaktan geçiyorsa karar size kalmış. İsterseniz gene de kısa süreliğine kapatıp gözlemleyin öyle karar verirsiniz.

Güvenlik duvarı ile Windows Defender aynı şeyler değiller, güvenlik duvarı gelebilecek olan tehlikeli bağlantılara karşı güvenlik sağlamayı amaçlar. Burada size güvenlik duvarını kapatmanız söylenmiş ki yapmamanız gerekir, güvenlik duvarının FPS ile bir alakası yoktur.

Daha yüksek FPS istiyorsanız ve bunun yolu Defender'ı kapatmaktan geçiyorsa karar size kalmış. İsterseniz gene de kısa süreliğine kapatıp gözlemleyin öyle karar verirsiniz.

Aslında ben o kadar kötü FPS almıyordum dediğim gibi güncellemeden sonra FPS 30 50 falan oldu ve normalde 150 160 FPS alıyorken 100 FPS almaya başlayınca ticket atmıştım.

Yeni konular

Geri
Yukarı