Merhaba, Windows 10 için Defender kapatma işlemi herkes tarafından çok istenilip birkaç yıldır hala kullanıcılar tarafından defalarca sorulan bir soru ve bu rehberde size Windows 10 için Defender kapamak için size rehber sundum;

1- yukarıda verdiğim linkten RAR dosyasını indirin.
Screenshot_1.png

2- RAR dosyasından, dosyaları çıkarın.
WinRAR: Sağ tık - "buraya ayıkla"
7ZIP: Sağ tık - 7ZIP - "buraya ayıkla"
Eğer bu iki uygulamada yoksa sizde bu işlem için: Sağ tık - "tümünü ayıkla" yapmanız lazım.

3-
Screenshot_2.png
"Defendereklentikapama. Reg", "DefenderKapatma.bat" ve "NSudo.exe" adlı üç tane uygulama indirdik ve şimdi işleme geçiyoruz.

4-
ekranın sol altında bulunan arama yerine gelin.

CMD yazın.

yönetici olarak çalıştırın.

Screenshot_3.png

nsudo ya sağ tıklayın ve dosya konumunu öğrenin,

Screenshot_4.png

Konum kısmını seçip CTRL+C yapın ve CMD tekrar gelip CTRL+v yapın.

Screenshot_5.png

son olarak da "\NSudo.exe" ekleyip, enter basıp çalıştırın.

Screenshot_6.png
5- user kısmını "trustedinstaller" seçin ve "enable all privileges" tikini de, aktif edin.

Screenshot_7.png

6- "Browse" kısmına tıklayın ve RAR dosyasından çıkardığımız "DefenderKapatma.bat" dosyasını seçin ve enter deyin.
7- Tekrardan "browse" kısmına tıklayın ve RAR dosyasından çıkardığımız "defendereklentikapama.reg" dosyasını seçin ve enter deyin.
Gelen iki uyarıya "evet" ve "tamam" deyin.

Screenshot_8.png

Screenshot_9.png

Ve son olarak da bilgisayarımızı yeniden başlatalım.

Umarım ki rehberim size yararlı ve hoş olmuştur, geri bildirimlerinize cevap verip destek çıkabilirim, bilginize.

Defenderı tekrar geri açmak isterseniz (Geri çevirme) dosyalarıda bulunmaktadır.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    43,7 KB · Görüntüleme: 184
Son düzenleme:
Ben sizin dediğiniz gibi BAT olarak yapıyordum, Defender'i daha sonra Defender Control ile açmaya çalışınca hep hata oluyordu. Pek sağlıklı değil. Bunun için makale bile yazdım:

Çünkü bizimkisi kökten kapamaya yönelik. Eğer isteyen olursa geriye çevirme işlemi için BAT ve reg dosyası koyabilirim.

Merhaba, Windows 10 için Defender kapatma işlemi herkes tarafından çok istenilip birkaç yıldır hala kullanıcılar tarafından defalarca sorulan bir soru ve bu rehberde size Windows 10 için Defender kapamak için size rehber sundum;

1- yukarıda verdiğim linkten RAR dosyasını indirin.

2- RAR dosyasından, dosyaları çıkarın.
WinRAR: Sağ tık - "buraya ayıkla"
7ZIP: Sağ tık - 7ZIP - "buraya ayıkla"
Eğer bu iki uygulamada yoksa sizde bu işlem için: Sağ tık - "tümünü ayıkla" yapmanız lazım.

3-
"Defendereklentikapama. Reg", "DefenderKapatma.bat" ve "NSudo.exe" adlı üç tane uygulama indirdik ve şimdi işleme geçiyoruz.

4-
ekranın sol altında bulunan arama yerine gelin.

CMD yazın.

yönetici olarak çalıştırın.

Eki Görüntüle 1459598

nsudo ya sağ tıklayın ve dosya konumunu öğrenin,

Eki Görüntüle 1459605

Konum kısmını seçip CTRL+C yapın ve CMD tekrar gelip CTRL+v yapın.

Eki Görüntüle 1459606

son olarak da "\NSudo.exe" ekleyip, enter basıp çalıştırın.

Eki Görüntüle 1459609
5- user kısmını "trustedinstaller" seçin ve "enable all privileges" tikini de, aktif edin.

Eki Görüntüle 1459614

6- "browse" kısmına tıklayın ve RAR dosyasından çıkardığımız "DefenderKapatma.bat" dosyasını seçin ve enter deyin.
7- tekrardan "browse" kısmına tıklayın ve RAR dosyasından çıkardığımız "defendereklentikapama. Reg" dosyasını seçin ve enter deyin.
Gelen iki uyarıya "evet" ve "tamam" deyin.

Eki Görüntüle 1459621

Eki Görüntüle 1459622

Ve son olarak da bilgisayarımızı yeniden başlatalım.

Umarım ki rehberim size yararlı ve hoş olmuştur, geri bildirimlerinize cevap verip destek çıkabilirim, bilginize.

Defender'ı tekrar geri açmak isterseniz (geri çevirme) dosyaları da bulunmaktadır.

Hocam çok teşekkür ediyorum böyle bir rehber hazırladığınız için sizin sayenizde saçma sapan Windows güvenlik duvarını aç bildiriminden ve kendisinden kurtulmuş oldum sağ olun. <3

Geri
Yukarı