Windows Defender'ın hizmetlerini devre dışı bırakma

nopaynohack

Hectopat
Yer
Central, Papua New Guinea
Aynen, yoksa hem boşta bile 100 MB RAM yiyor hem de işlemcinin içinden geçiyor. Kendi hizmeti olan "Antimalware Service Executable" ve "Microsoft Telemetry Compatibility" %100 işlemci kullanımına sebep oluyor yoksa.
Dediğiniz gibi bilgisayar boştayken yüzde sıfır kullanım var ama uzun süre boş bırakırsam o hizmetler devreye giriyor, fanlar dönmeye başlıyor. Hem ısınıyor hem de yoruyor. Bunları nasıl kapatırız?

Teşekkürler, uzun süredir yapmayı düşünüyordum. Verdiğiniz linkte 3. parti programla kapatıyor. Tek çare bu çözüm mü?

Yeni konu açıp konu kirliliği yapmanıza gerek yoktu hocam, o konunun devamında da yazılabilirdi bence çünkü ayırdığınız konular birbirleriyle ilişkili konular.(Bu konuyu ben açmadım :D)
Galiba burada amacınız çözüm kasmak

Mesajlarımı silmeyin lütfen yoksa bundan sonraki arkadaşın attığı mesaj anlamsızlaşıyor. Benim adıma konu açtınız bari mesaj yazabileyim. Silinmesin.

Son düzenleme:
Teşekkürler, uzun süredir yapmayı düşünüyordum. Verdiğiniz linkte 3. parti programla kapatıyor. Tek çare bu çözüm mü?

Teşekkürler. (Yeniden başlattım olmamış regedit değeri silinmiş :D Sordum sitesininkini deneyeceğim)

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı