Windows dosyasını silmek için izin istiyor

nurayol

Yoctopat
Daha fazla  
Merhabalar. Çözüm: 0xc000007b hatası isimli videonuzu izledim ve aynı aşamaları yaptım fakat zararlı olan dosyayı silmem için iznimin olması gerekiyor. Bunu nasıl çözebilirim?

Merhabalar. Çözüm: 0xc000007b hatası isimli videonuzu izledim ve aynı aşamaları yaptım fakat zararlı olan dosyayı silmem için iznimin olması gerekiyor. Bunu nasıl çözebilirim?
Aşağıdaki komutları uyguladıktan sonra sağ-tık menüsüne "Sahiplik Al" seçeneği eklenecektir. İzin konusunda sıkıntı çıkaran dosya ve klasörlerde bu bölümü seçip yetki alarak sorunu aşabilirsiniz.
@nurayol
EDİT: Komutları düzenlemeden atmışım önce aşağıdaki komutu uygulayıp sonra diğerini uygulayın.
[CODE title="CMD Yönetici olarak çalıştırıp yapıştırın"]reg delete "HKEY_CLASSES_ROOT\*\shell\runas" /f
reg delete "HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shell\runas" /f[/CODE]
[CODE title="CMD Yönetici olarak çalıştırıp yapıştırın"]
reg add "HKEY_CLASSES_ROOT\*\shell\runas" /f /v "Icon" /t REG_SZ /d "imageres.dll,73"
reg add "HKEY_CLASSES_ROOT\*\shell\runas" /f /v "NoWorkingDirectory" /t REG_SZ /d ""
reg add "HKEY_CLASSES_ROOT\*\shell\runas\command" /f /ve /t REG_SZ /d "cmd.exe /c takeown /f \"%%^1\" && ica \"%1\" /grant administrators:F"
reg add "HKEY_CLASSES_ROOT\*\shell\runas\command" /f /v "IsolatedCommand" /t REG_SZ /d "cmd.exe /c takeown /f \"%1\" && ica \"%1\" /grant administrators:F"
reg add "HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shell\runas" /f /ve /t REG_SZ /d "Sahipliği Al"
reg add "HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shell\runas" /f /v "Icon" /t REG_SZ /d "imageres.dll,73"
reg add "HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shell\runas" /f /v "NoWorkingDirectory" /t REG_SZ /d ""
reg add "HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shell\runas\command" /f /ve /t REG_SZ /d "cmd.exe /c takeown /f \"%1\" /r /d y && ica \"%1\" /grant administrators:F /t"
reg add "HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\shell\runas\command" /f /v "IsolatedCommand" /t REG_SZ /d "cmd.exe /c takeown /f \"%1\" /r /d y && ica \"%1\" /grant administrators:F /t"
[/CODE]

Son düzenleme:

Geri
Yukarı