Windows düzgün başlatılmadı hatası

metehan fırat

Centipat
Arkadaşlar bu sabah bilgisayarı açtığımda her zaman Gigabyte logosuyla açılan bilgisayar Windows logo ekranıyla açılmaya başladı. Windows düzgün başlatılamıyor hatası aldım. Onar dediğimde ekran kartının Driver'ını sildiğini fark ettim. Bilgisayara format attım tekrar ekran kartı Driver'ını yükleyip bilgisayarı yeniden başlattığımda logo ekranında çember dönerken ekranın donduğunu yani bilgisayarın çöktüğümü fark ettim. Yine aynı şekilde Windows düzgün başlatılmadı hatası aldım. Hatayı seçeneklerden onardığımda ekran kartının driverının sildiğini ve bilgisayarın düzgün başladığını fark ettim. Sorun nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba metehan fırat, Bilgisayarınızı açma veya kurtarma ile ilgili sorunlar yaşarsanız, bilgisayarınızı Güvenli Mod'da açmayı deneyiniz: 1. Bilgisayarınızı, klavyenizde bulunan “Shift” tuşuna basarak yeniden başlatınız. 2. Açılan menüde bulunan “Sorun Gider” seçeneğine tıklayınız. 3. Sonraki menüde “Gelişmiş Seçenekler” seçeneğine tıklayınız. 4. Yeni açılan menüde “Başlangıç Ayarları” seçeneğini tıklayınız ve “Yeniden Başlat” butonuna basınız. 5. Son olarak karşınıza çıkan ekranda 9 adet seçenek olacaktır. Açılan ekranda F4 tuşuna basınız. Bu işlemler gerçekleştirildiğinde bilgisayarınız Güvenli Mod’da başlayacaktır. Burada da sorun devam ederse, Sistem Geri Yükleme noktası oluşturup, sisteminizi hata almadığınız bir tarihe geri yükleyerek kurtarmış olursunuz.

Geri
Yukarı