Windows ekranının çok geç gelmesi

xDizzy

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarımın açılışında anakart sayfası normal sürede geliyor fakat Windows parola girme ekranına geçmesi yaklaşık 2-3 dakika sürüyor veya hiç gelmiyor. Bilgisayarı kapatıp açınca her şey normale dönüyor. Bu aralar çok uzun süreli çalışıyor bilgisayarım. Sık çalışırken kapatıp açtığımda ise yine normal sürede açılıyor. Fakat gece kapatıp uzun süre açmadıktan sonra açınca yine böyle yapıyor ve açılsa bile kendine gelmesi çok üzün sürüyor sonra normale dönüyor. Format attıktan sonra da hala devam ediyor. Sorunun yazılımsal değil de donanımsal olduğunu düşünüyorum ama bir şey gelmiyor aklıma. Bunun sebebi ne olabilir?

Bilgisayarı kapat seçeneğinden kapatırsanız, Windows'un Hızlı Başlatma özelliği devreye giriyor ve bir sonraki açılışta daha hızlı açılıyor. Yeniden başlat yaparsanız Hızlı Başlatma devreye girmiyor ve daha yavaş açılış oluyor. En iyi performans için SSD öneriyoruz.

Bilgisayarı kapat seçeneğinden kapatırsanız, Windows'un hızlı başlatma özelliği devreye giriyor ve bir sonraki açılışta daha hızlı açılıyor. Yeniden başlat yaparsanız hızlı başlatma devreye girmiyor ve daha yavaş açılış oluyor. En iyi performans için SSD öneriyoruz.

Deneyeceğim.

Şu anlık 240 GB iyi bir markadan bir SSD düşünüyorum. Windows'u kuracağım için 1 TB Toshiba HDD'nin yanında yetecektir diye de düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı