Windows Embedded 8.1 Industry Pro Yavaş Açılma Sorunu

Daha fazla  
Asus N550JV laptopta hard disk değiştirdiğim için geçici bir süreliğini Windows 7 kurmuştum. İnce ayarlardan sonra açılışım 35 saniye sürüyordu. Aslında 8.1 lisansım zaten var ama denemek için Windows Embedded 8.1 Industry Pro kurdum. Şu an açılışım yaklaşık bir dakika sürüyor. Windows 8.1 sürümüne biraz yabancıyım hangi ayarları uygularsam açılışımı hızlandırabilirim? (SSD eklemek gibi önerilerden bahsetmiyorum)

Bu arada önemli bir konu, pil takılı değil, fişte çalışıyor. Ama masaüstünde kullandığım için fiş 7/24 takılı.

Sistem özelliklerim kısaca şöyle: Intel i7 4700HQ işlemci, 16GB DDR3 RAM ve 750GB Hard Disk.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı programı kullanarak BIOS ya da UEFI Bilgisayarlar için MBR bölüm Düzeni'ni seçmiştim. Daha önce BIOS'a girdiğimde UEFI seçeneğini görmediğim için o şekilde yazmıştım USB'ye. Tekrar kurmam gerekir mi?

UEFI ne demek yanı ? Ben Windows 8 attım flash diskim ile UEFI'siz.

Ömer Yiğit Acar Diskini GPT olarak biçimlendirip UEFİ kurulum yaparsan en hızlı açılışı sağlarsın. Rufus ile yazdırırken de "GPT partiton table for UEFİ" olanı seç.
BIOS ayarlarından da boot kısmında UEFİ açık olmalı.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı