Windows eski ayarlarımı geri yüklüyor

Ariel Prenses

Centipat
Bilgisayarıma zorunlu kaldığım için temiz bir kurulum yapmak istedim. Hard diskteki her şeyi formatlayıp flash bellekten Windows 10 kurulumu yaptım. Ürün kodumu girdim devam ettim. En sonunda Microsoft hesabımı girmemi istedi. Bende format atmadan önceki sistemimde her şeyimi senkronize çalıştırıyordum bu yüzden her hesabım bağlıydı bilgisayara (Microsoft dahil). Sebebiyle tekrardan Microsoft hesabımı gireyim dedim ki bilgisayarım senkronize çalışsın hesaplarla ama beni çok kanser eden olay yaşanıyor her defasında. Eski ayarlarım, arka planlarım, uzantılarım vs her şeyimi kendi kendine otomatik yüklüyor. Sanki eski Windows'umu kullanıyor gibi oluyorum. Yok mu bu Microsoft'daki Windows yedek tarzı ayarları tercihleri yok etmenin yolu. Ben bilgisayarımı hem Microsoft hesabıma bağlı kalsın hemde sıfır bir kurulum yapsın istiyorum. Bilen varsa çok makbule geçer. Hiç bir yerde kaynak yok çünkü.

Bilgisayarıma zorunlu kaldığım için temiz bir kurulum yapmak istedim. Hard diskteki her şeyi formatlayıp flash bellekten Windows 10 kurulumu yaptım. Ürün kodumu girdim devam ettim. En sonunda Microsoft hesabımı girmemi istedi. Bende format atmadan önceki sistemimde her şeyimi senkronize çalıştırıyordum bu yüzden her hesabım bağlıydı bilgisayara (Microsoft dahil). Sebebiyle tekrardan Microsoft hesabımı gireyim dedim ki bilgisayarım senkronize çalışsın hesaplarla ama beni çok kanser eden olay yaşanıyor her defasında. Eski ayarlarım, arka planlarım, uzantılarım vs her şeyimi kendi kendine otomatik yüklüyor. Sanki eski Windows'umu kullanıyor gibi oluyorum. Yok mu bu Microsoft'daki Windows yedek tarzı ayarları tercihleri yok etmenin yolu. Ben bilgisayarımı hem Microsoft hesabıma bağlı kalsın hemde sıfır bir kurulum yapsın istiyorum. Bilen varsa çok makbule geçer. Hiç bir yerde kaynak yok çünkü.
Kurulumu tamamladıktan sonra hesabını gir öyle oluyordu diye hatırlıyorum (emin değilim)

Maalesef Microsoft bu eşitleme işini rayına oturtamadı. Google gibi senkronize edilmiş verileri temizleme seçeneği de sunmuyor. Hesap ayarlarından eşitlemeyi kapatabilirsiniz. Onun dışında one drive yaptığı yedeklemeyi kapatmak için bilgisayarı kurduğunuz da direk One drive devre dışı bırakmanız gerekiyor.
Ben şahsen uygulamasını kullanmıyorum. Yedekten dosya yüklerken, güncel dosyaları bozabiliyor.

Screenshot_2.png

Screenshot_1.png

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Dediklerinize katılıyorum. Eşitlemeyi devre dışı bıraktım ama sonrasında tekrardan format atmadım şimdi bir kez daha deneyeceğim. Arkadaşın dediği gibi kurulumu tamamladıktan sonra (internet bağlantısını kesip format atarsam Microsoft hesabı sormuyor otomatik geçiyor) hesabımı gireceğim. Bir kez de öyle deneyeyim bakalım ne olucak.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı