MR_VAVEYLA

Hectopat
Şimdi ben yeni bir bilgisayar topladım ve ondan önce de bir laptopum vardı benim istediğim laptopu fabrika ayarlarına getirip yeni bilgisayarıma da Windows 10 kurmak ama bazı sıkıntılar oldu, şimdi laptop Windows 8.1 Pro ve ben bunu fabrika ayarlarına getirmek için Windows 8.1 Media Creation Tool indiriyorum ama bazı şeylerle karşılaştım.
Mesela benim laptopum Windows'u etkin değil, ben de " Windows'u etkinleştir > Windows'u çevrimiçi etkinleştir " kısmından yapmayı deniyorum ama her defasında Windows etkinleştirilemedi daha sonra tekrar deneyin diyor, onun dışında ben ürün anahtarını bilmiyordum ve productkey diye bir programdan öğrendim gibi bir şey ama bu programdan öğrendiğim keyi "Windowsu etkinleştir > yeni ürün anahtarı girin " kısmına girdiğimde bu anahtar çalışmadı diyor.

Belki zaten şu an o anahtarı kullandığım için öyle bir yazı çıkmıştır diye düşündüm ama emin değilim, onun dışında laptopu Windows 10'a yükseltmeye çalıştığımda da hata vermişti, belki de etkinleştiremediğim içindir ve şimdi şey soracağım, ben bu laptopu nasıl etkinleştiririm ve yeni bilgisayarım için yeni lisans almalı mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Mikrosoft sitesine kayıt yaptırman gerekiyordu. Kayıt yaptırmadan OEM windows u başka PC ye taşıyamıyorsun. Hatta ulaşamaya bilirsin bile. Online sitelerden OEM windows 10 64bit PRO al fiyatları çok ucuz hemen de teslim ediliyor. Yakın zamanda bende bu tarz problem yaşadım ama bilmeden aldığım karar beni kurtardı.
Online alışveriş sitesinden windows 10 64bit pro almış idim 49 TL ye şimdi çok daha ucuz.
1- PC de windows u etkinleştirdim.
2- Microsoft sitesine kayıt oldum.
3- Başlat-windows update-etkinleştirme-microsoft hesabına bağla dedim.
Gel git zaman PC donanımlarım değişti ve OEM windows u etkin leş tireme dim çünkü eski donanım bilgilerim windows almış ve OEM olduğu için de UEFI ye yazılmıştı. Anakartı değiştirdim KEY girdiğimde bu KEY kullanılmakta ibaresi çıkıyordu.
Peki ne yaptım.
1- Windows kurdum yeni sistemde KEY girmeden ilerledim.
2- Başlat-windows update-etkinleştirme-microsoft hesabına bağla dedim.
3- Microsoft un sitesine girdim.
4- Donanımlarım değişti aslında ben şu PC yim ibaresi çıktı ve eski PC min adını işaretledim ve oldu.
Microsoft sitesine kayıtlı olmasaydım bende ulaşamayacak ve yeni KEY satın almak zorunda kalacaktım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı