Windows güvenlik duvarının bulduğu tehdit nedir?

Saralondes

Centipat
Daha fazla  
Selam. Geçen günlerde League of Legends için yardımcı bir uygulama olan Blitz'i alttaki şu iki uyarıyı aldıktan sonra kaldırdım. Fakat bugün tekrar gözüme çarpınca biraz araştırmak istedim ama internette pek bir şey bulamadım. Tehlikeli bir şey olup olmadığını bilemediğimden buraya danışmak istedim. Bu tam olarak nedir, önlem olarak herhangi bir şey yapmam gerekir mi acaba? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

blitzappwindows.PNG

blitzappwindows2.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam. Geçen günlerde League of Legends için yardımcı bir uygulama olan Blitz'i alttaki şu iki uyarıyı aldıktan sonra kaldırdım. Fakat bugün tekrar gözüme çarpınca biraz araştırmak istedim ama internette pek bir şey bulamadım. Tehlikeli bir şey olup olmadığını bilemediğimden buraya danışmak istedim. Bu tam olarak nedir, önlem olarak herhangi bir şey yapmam gerekir mi acaba? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Eki Görüntüle 2126215

Eki Görüntüle 2126216

Hocam yanlış tespit olabilir Kaspersky ile tarayın derim.

Eki Görüntüle 2126215

Eki Görüntüle 2126216

Microsoft'un kendi sitesinde trojan olduğu yazıyor forumlarda da kötü amaçlı bir yazılım olduğu. Geçmiş olsun.

Microsoft'un kendi sitesinde trojan olduğu yazıyor forumlarda da kötü amaçlı bir yazılım olduğu. Geçmiş olsun.
Hocam konuyu açtıktan sonra da Reddit'ten baktım. Orada da çok tehlikeli olmadığına dair yorumlar yazılmıştı ama bilemedim :') Kaspersky ile taramayı deneyeceğim az sonra.

Eğer orijinal sitesinden indirdiyseniz sorun olacağını sanmıyorum çünkü Riot Blitz'i onayladı bende kullandım.
Orijinal siteden indirmiştim evet. Riot tarafından onaylı olması benim de içimi rahatlatıyordu ama sonradan böyle bir uyarıyla karşılaşınca güvenemeyip direkt kaldırdım :D

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tam da bu uyarıları aldığım gün açılmış şöyle bir konu buldum Reddit'te. Hatta önceden de buna benzer durumlar yaşanmış. Blitz'in yazılım kısmında olan bir hatadan dolayı bu durum gerçekleşmiş anladığım kadarıyla. Yorumdaki yetkili kişi de Blitz programının yazılımcılarından sanıyorum. Endişelenecek bir durum olmadığını yazmış. Yine de programı bir daha indireceğimi sanmıyorum. Garip bir durum :')

Son düzenleme:
Hocam konuyu açtıktan sonra da Reddit'ten baktım. Orada da çok tehlikeli olmadığına dair yorumlar yazılmıştı ama bilemedim:') Kaspersky ile taramayı deneyeceğim az sonra.

Orijinal siteden indirmiştim evet. Riot tarafından onaylı olması benim de içimi rahatlatıyordu ama sonradan böyle bir uyarıyla karşılaşınca güvenemeyip direkt kaldırdım :D

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tam da bu uyarıları aldığım gün açılmış şöyle bir konu buldum Reddit'te. Hatta önceden de buna benzer durumlar yaşanmış. Blitz'in yazılım kısmında olan bir hatadan dolayı bu durum gerçekleşmiş anladığım kadarıyla. Yorumdaki yetkili kişi de Blitz programının yazılımcılarından sanıyorum. Endişelenecek bir durum olmadığını yazmış. Yine de programı bir daha indireceğimi sanmıyorum. Garip bir durum:')

Hocam ben gördüğüm ilk siteye girdim yanlış bilgi vermiş olabilirim kusura bakmayın.

Geri
Yukarı