Windows HDD'yi görmüyor

HalukKisbet

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 2 gün önce Windows 8.1'e geçtim ama hala aynı sorunla karşılaşıyorum. Bundan önce Windows 7 kurdum düzelmedi. Windows 7'den önce de Windows 10 vardı onda 320 GB'lık HDD'min 100 GB'nı ayırıp önemli dosyalarımı attım sonra kalanı ile birleştirdim. Windows 10'da yönet kısmında 1 tane HDD olmasına rağmen 2 adet HDD varmış gibi görünüyordu ben de aldırış etmeden bir süre kullandım sonra tüm önemli dosyalarımı HDD'ye yedekledim ve Windows 7'ye geçtim daha sonra Windows 7 HDD'yi görmedi ve ben de Windows 7'den kaynaklı bir sorun olduğunu düşünerek Windows 8.1 kurdum. Ancak hala aynı sorun var sistem şu an SSD'de, kurulum esnasında ve BIOS'ta HDD ve SSD göründüğü halde İşletim sistemi HDD'yi görmüyor. Çevremdeki birkaç kişiye sordum ve Windows 10'da dinamik diske dönüştürdüğü için böyle bir sorun oluğunu 2 tane görünmesinin nedenininde bu olduğunu ve HDD'yi biçimlendirip tek parça halinde yeniden kurulursa düzeleceğini söylediler. Sizin önerileriniz nelerdir ben bunu yapmak istemiyorum neredeyse 100 GB'a yakın yedekler var çok önemli.
Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Dosya Ekleri

• upload_2015-12-4_13-16-58.png
    upload_2015-12-4_13-16-58.png
    36,3 KB · Görüntüleme: 457
  • upload_2015-12-4_13-17-15.png
    upload_2015-12-4_13-17-15.png
    82,1 KB · Görüntüleme: 344
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı