Windows ile Dual Boot Ubuntu NeoGrub.mbr Hatası

mcangul

Hectopat
Daha fazla  
Windows 8.1'in yanına Ubuntu kurduktan sonra EasyBCD ile dual boot işlemi yaptım. Hatalı bir işlem yaptım mı bilmiyorum ama açılış ekranında Ubuntu'yu seçtikten sonra "File: \NST\AutoNeoGrub0.mbr
Status: 0xc000007b hatası alıyorum. Windows'ta problem yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Standart metodu uyguladım en son bu adresi not alın dedi ama hata düzelmedi maalesef diğer yolu uygulayacağım şimdi . Ubuntu Pastebin

Alternatif yolu da denedim usb bootladım ve boot repair işlemi tamamlandı komut işlemine şunu yazmam gerektiği yazıyordu bcdedit/set {bootmgr} path/EFI/ubuntu/shimx64.efi , bunu yazdıktan sonra eleman bulunamadı diyor . Kısacası hata düzelmedi .

Son düzenleme:
Güncel. Sayın @Recep Baltaş yardımlarınızı bekliyorum .

EasyBCD kullanmak yerine Ubuntu kurulumunda GRUB yüklemeyi seçseydin keşke. Kurulum windows'u otomatik olarak tanıyıp seçeneklere ekliyor.
Yok eğer grub2 kullanmayacaksan, easy bcd seçeneklerinden ubuntu için eklediğin seçeneği kaldırıp bcd dosyasını default haline dönüştür.
Grub4dos (grldr.mbr) yükle, menu.lst dosyasını editleyerek ubuntu seçeneğini ekle. Eğer istersen gerekli kodları burada paylaşırım.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı