Windows Insider Programının Faydaları

0x2121

Kilopat
Makaleler
2
Windows Insider Preview programına katılmalı mıyım? Ne gibi artı yönleri vardır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bana soracak olursan katılma.Biraz artı yönü de olsa sonuçta ilk çıkan güncelleme sana geliyor ve hatalı olup işletim sistemine zarar verebilme ihtimali var.Ben de merak edip geçtim ve cs:go oynunda atl-tab yaptığımda oyuna tekrar dönmeye çalışınca ekran geliyor ve donmuş bir şekilde kalıyordu.İnsider den çıkıp win 10 Home'ye dönmeye çalışırken de neredeyse PC'den oluyordum(HDD'den desek daha doğru olur.)evde başka PC olmasa.(Yinede C diskini biçimlendirmek zorunda kaldım.)Ben tavsiye etmem,Microsoft'un(Windows'un)bir deney tahtası oluyorsun.Sen PC'de olan sorunu çevrim içi(Technopat,Microsoft destek vb.)yazıyorsun ve Microsoft bunları görüp,okuyup sorunu düzeltip en sonunda ise normal Windows'lara sunuyor ve onlar ise sorunsuz bir güncelleme ile Windows'una devam ediyor.Yardımcı olduysam ne mutlu bana.

Son düzenleme:
Olabilirsin. Fakat tavsiye edilmiyor genelde. Hem stabil değil, hem de sana şartları kabul ederken uyarıda bulunuyor. "Sisteminizde oluşacak zarardan Microsoft sorumlu değildir" diye. Bu belirttiklerimi göz önüne alarak, insider olabilirsin.

Tek faydası yeni sürümlere daha erken geçmek olabilir :) Normal kullanıcılara tavsiye etmiyoruz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı