Windows kurmaya çalışırken mavi ekran hatası

Daha fazla  
Öncelikle merhaba, bu konuyu bilgisayarımı açamadığım için açtım. Bilgisayarımda önceden Windows 8.1 kuruluydu sonra USB ile boot edip Windows 10 kurum sonra yanlışlıkla HDD'ye kurduğum için tekrar boot ettim bana diski seçme yerine geldiğimde SSD gözükmüyordu. Sonra SSD'ye kurmaktan vazgeçtim kurulum yerinden çıktım sonra 3-5 dk sonra mavi ekran aldım ve bilgisayarı yeniden açtığımda tekrar verdi. Sonra araştırdım ve sorun HDD az olduğu içinmiş. SSD'ye de kuramıyorum çözüm yazarsanız sevinirim alta resmi atıyorum.

8 GB RAM, AMD Radeon R5 220, anakart M4785D-PRO, AMD Phenom 9750 Quad Core Processor 2.4 GHz 4 çekirdekli işlemci 64 Bit X64.

Dosya Ekleri

• 20211110_164558.jpg
    20211110_164558.jpg
    177,7 KB · Görüntüleme: 48
Öncelikle merhaba, bu konuyu bilgisayarımı açamadığım için açtım. Bilgisayarımda önceden Windows 8.1 kuruluydu sonra USB ile boot edip Windows 10 kurum sonra yanlışlıkla HDD'ye kurduğum için tekrar boot ettim bana diski seçme yerine geldiğimde SSD gözükmüyordu. Sonra SSD'ye kurmaktan vazgeçtim kurulum yerinden çıktım sonra 3-5 dk sonra mavi ekran aldım ve bilgisayarı yeniden açtığımda tekrar verdi. Sonra araştırdım ve sorun HDD az olduğu içinmiş. SSD'ye de kuramıyorum çözüm yazarsanız sevinirim alta resmi atıyorum.

8 GB RAM, AMD Radeon R5 220, anakart M4785D-PRO, AMD Phenom 9750 Quad Core Processor 2.4 GHz 4 çekirdekli işlemci 64 Bit X64.

Yedeğin yoksa bütün diskleri silip SSD'ye öyle kurman gerekiyor.

Resimdeki gibi bu iki diske kurulum yapabilirsiniz. Bilgileriniz varsa bicimlendirme yapmadan birini tercih ederek ileri secin o diski yeterli bulursa disk boyutuna gore kurulum bittiginde sadece o surucuye windows.old klasor ismi olarak eski sistem kullanici bilgilerini atacaktir.
Eger resimde belirttigim iki disk için seçtiğinizde Windows bu diske kurulamaz diye bilgi veriyor ise bölümleme turunu orada yazar diskte olan bilgilerinizin gitmemesi için ona gore GPT veya MBR olarak bir boot hazirlamalisiniz.
Görunen resimde SSD diskiniz yok ise SSD SATA ve güc kablolarini kontrol etmelisiniz. SSD niz boş bilgi yok ise HDD'yi SATA kablosunu gecici devre disi birakarak SSD'ye GPT boot hazırlayin formatlayin.

20211110_170634.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı