Windows kurulu diski ikinci disk olarak kullanma

Kenan.Falcon

Centipat
Arkadaşlar ben de yeni bir PC topladım içinde 240 GB Crucial SSD var ve SSD'nin içinde Windows 10 işletim sistemi var. Ben bu sisteme 500 GB'lık bir HDD takmak istiyorum yalnız bu HDD çok eski bir SATA HDD'si ve içinde Windows 7 işletim sistemi kurulu. Yani bu HDD daha önceden bir PC'ye kurulmuş. Yani SSD'ye Windows 10 kurmak istiyorum. HDD'deki Windows 7'yi kullanmak istemiyorum. HDD'deki her şeyi silmek istiyorum. Yani HDD'yi yeni bir disk olarak kullanmak istiyorum. HDD'yi ise yerel disk D yapmak istiyorum. Ben SSD'yi yerel disk C yapmak istiyorum. Yardımcı olun lütfen.

Windows kurulumunda HDD'yi biçimlendirip yeni disk oluşturun. Kurulumu SSD'ye yapmanız durumunda C SSD, D ise HDD olacaktır.

Kurulum sırasında 2 diski biçimlendir. Recovery yapamaycaksan direk SSD nin üzerine yaz yeni sistem aktif olurken eski sistem de Windows.old klasöründe bulunur

Hocam hdd yi biçimlendirin sadece hepsi bu. Ssd C: olacaktır zaten HDD ise D hdd yi biçimlendirebilirsiniz. Ama dikkat edin ssd yi biçimlendirmeyin kurtarılmıyor. Öyle 1000 den fazla foto gitti.

Arkadaşlar ben de yeni bir PC topladım içinde 240 GB Crucial SSD var ve SSD'nin içinde Windows 10 işletim sistemi var. Ben bu sisteme 500 GB'lık bir HDD takmak istiyorum yalnız bu HDD çok eski bir SATA HDD'si ve içinde Windows 7 işletim sistemi kurulu. Yani bu HDD daha önceden bir PC'ye kurulmuş. Yani SSD'ye Windows 10 kurmak istiyorum. HDD'deki Windows 7'yi kullanmak istemiyorum. HDD'deki her şeyi silmek istiyorum. Yani HDD'yi yeni bir disk olarak kullanmak istiyorum. HDD'yi ise yerel disk D yapmak istiyorum. Ben SSD'yi yerel disk C yapmak istiyorum. Yardımcı olun lütfen.
Sata kablosuyla anakarta bağlayın ve PSU'dan gelen kabloyla güç verin. Bilgisayar başlatılırken 2 tane windows 10
gözükür SSD içinde olanı seçmelisiniz. Sistemi açtıktan sonra da dosyalarınızı ayırıp geriye kalan Windows dosyalarını temizleyebilir. Sanal disk hizmetiyle yeni birimler oluştuurp, olan birimleri düzenleyebilirsiniz

Yeni konular

Geri
Yukarı