Windows kurulum ekranında mouse ve klavye çalışmıyor

aliefe45

Femtopat
Herhangi bir flashbellek kullanmadan bilgisayarın içindeki sıfırlama yerinden bilgisayarı sıfırladım. Windows'u yükledi ve sonda yaşadığım bölgeyi sorduğu yer açıldı ama orada klavye ve faremi oynatamadığım için kurulumu tamamlayamıyorum. Başka klavye mouse denedim olmadı. BIOS'tan USB ayarlarını enabledladım ve BIOS'ta klavye mouse çalışıyor. Windows yerine gelince klavye ve farenin ışığı gidiyor. Sanırım sıfırlayınca mouse driverları silindi. Nasıl yüklerim?
(Windows 10)

Son düzenleyen: Moderatör:
UEFI flash bellek kullanmanız gerekiyor. Öyle yaparsanız kullanamazsiniz hiçbir şey. Onlar genelde laptoplar içindir. Yeniden sıfırlamanız lazım. USB belleğe telefondan Windows 10 indirip UEFI ile kurmanız gerekiyor.

Tek çözümü var onun. Ana kartinizda eski yuvarlak olan mouse veya klavye girişi varsa onlardan alıp öyle kurmanız gerekir.

Sıfırlanmış kurulumda yükleyemeyebilirsin ama USB ile format atarsan USB belleğin içine sürücüleri entegre etmen mümkün. Tabi hangi sürücü olduğunu da bilmemiz gerek. Sistemin modelini yazarsan fikir edinebiliriz belki.

UEFI flash bellek kullanmanız gerekiyor. Öyle yaparsanız kullanamazsiniz hiçbir şey. Onlar genelde laptoplar içindir. Yeniden sıfırlamanız lazım. USB belleğe telefondan Windows 10 indirip UEFI ile kurmanız gerekiyor.

Tek çözümü var onun. Ana kartinizda eski yuvarlak olan mouse veya klavye girişi varsa onlardan alıp öyle kurmanız gerekir.
UEFI ve Legacy kurulum arasında klavye fare çalışma farkı yaşamadım. Bu bilgi kesin mi?

Sıfırlanmış kurulumda yükleyemeyebilirsin ama USB ile format atarsan USB belleğin içine sürücüleri entegre etmen mümkün. Tabii hangi sürücü olduğunu da bilmemiz gerek. Sistemin modelini yazarsan fikir edinebiliriz belki.

UEFI ve Legacy kurulum arasında klavye fare çalışma farkı yaşamadım. Bu bilgi kesin mi?

Hayır. Anakartı eski ise legacy yeni ise zaten UEFI kurulum yaparak klavye ile mouse çalışabilir. Windows'un kendi formatı bütün driverları sildiği için klavye ve mouse çalışmaması normal. Benim bildiğim çözüm eğer ki anakartı eski ise yuvarlak pin girişli mouse alıp onunla kurulumu yapabilir.

Sıfırlanmış kurulumda yükleyemeyebilirsin ama USB ile format atarsan USB belleğin içine sürücüleri entegre etmen mümkün. Tabii hangi sürücü olduğunu da bilmemiz gerek. Sistemin modelini yazarsan fikir edinebiliriz belki.

Bendeki diğer PC'deki HDD'ye Windows kurulum şeylerini ve driverları yüklersem sonra bu PC'ye takarsam kurulum yapıp düzgünce kullanabilir miyim?

Hayır. Anakartı eski ise legacy yeni ise zaten UEFI kurulum yaparak klavye ile mouse çalışabilir. Windows'un kendi formatı bütün driverları sildiği için klavye ve mouse çalışmaması normal. Benim bildiğim çözüm eğer ki anakartı eski ise yuvarlak pin girişli mouse alıp onunla kurulumu yapabilir.

Benim anakart ASUS P8H61-MX.

Yeni konular

Geri
Yukarı