Çözüm Windows kurulum ekranında SSD görünmüyor

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Fulcnher

Hectopat
Yeni nesil bilgisayarlarda Windows kurulum ekranında SSD görünmeme sorunu için F6flpy-x64 adlı zip dosyasını indiriyorduk. Malum, intel zip dosyasını kaldırıp yerine direkt setup dosyası getirmiş.
Benim gibi VMD'yi kapatmak istemeyen ve aynı zamanda ne idüğü belirsiz sitelerdeki zip dosyalarını da indirmek istemeyenler için mevzuyu kısaca özetliyim, milletin işi görülsün.

1- Google'a ''intel vmd driver'' yazıp Intel'in kendi sitesinden ''SetupRST.exe'' adlı setup dosyasını indirip boş bir klasöre atın.

2- Setup dosyasının olduğu klasörde herhangi bir boş alana ''shift + sağ tık''a basıp ''PowerShell penceresini buradan açın''a tıklayın.

3- Açılan pencerede '' ./SetupRST.exe -extractdrivers SetupRST_extracted '' (tırnak işaretleri dahil değil) komutunu yapıştırıp ''enter''a basın.

4- Çıkan klasör içindeki ''VMD'' klasörünü kurulum usb'sinin içine atın.

5. Windows kurulumu, SSD seçim ekranında '' Sürücü yükle/Gözat '' deyip, usb belleğin içindeki iki driverdan ''Intel RST VMD Controller'' adındakini seçip yükleyin.

Bu kadar. Geçmiş olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet setup getirmiş ama çözümünü de eklemiş, Setup.exe'yi çalıştırıp, Extract'ı seçiyorsunuz, USB belleği seçtiğinizde kurulum yapmıyor, sürücüleri USB'ye çıkarıyor.
Yanlış bilgi vermeyin! Setup dosyasını çalıştırdığınızda sadece kurulum yapıyor. Karşınıza herhangi bir şekilde Extract/çıkar seçeneği çıkmıyor.
Çözümde verdiğim '' ./SetupRST.exe -extractdrivers SetupRST_extracted '', Intel setup indirme sayfası ''Readme 6.3'' bölümünde, dosyayı zip olarak çıkarmak için verilen kod zaten.
Kurulum usbsini w10'da hazırlıyorsanız birçok cihazda ''terminalde aç'' seçeneği olmadığından ''shift + sağ tık'' powershell kısayolunu ben ekledim.

Yanlış bilgi mi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Evet yanlış bilgi.. Videoda indirilen setup, Asus'un sitesinden çekiliyor. Intel'in kendi setup dosyasında Extract/çıkar seçeneği yok..

Yeni konular

Geri
Yukarı