Windows Kurulumunda Hata - Windows yükleme kaynaklarına erişemiyor

Burak Tüzün

Kilopat
Yer
Aydın
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar, arkadaşımın eski bir dizüstü bilgisayarına Win 8.1 yüklerken hata alıyorum. USB 3.0 bellek ile USB 2.0 portundan ve USB 2.0 bellek ile USB 2.0 portundan denedim 2 sinde de aynı hata. Kurulum aşamasında, "özellikler yükleniyor" tamamlandıktan sonra güncelleştirmeye gelince,
"Windows yükleme kaynaklarına erişemiyor. Yükleme kaynaklarının erişilebilir olduğunu doğrulayın ve yükleme işlemini yeniden başlatın." Nedendir, ne yapabilirim? Ayrıca, @Recep Baltaş'ın vermiş olduğu OneDrive linkinde yer alan Win 8.1 ISO dosyasını indirdim ve Windows 7 USB/DVD Download Tool - Home ile USB belleğe yazdım.

ISO'nun hash değerlerini kontrol et, hatalı inmiş olabilir. Ayrıca USB'ye Rufus ile yazdır. Sistem özelliklerini belirt, UEFI desteği var mı sistemde ?

Hash de sorun yok. Rufus çözecek mi sizce? Yani sorun USB ye yazdığım programda olabilir mi?

ISO dosyasını "WiNToBootic" ile yazdım. Bu seferde; "Windows çevrimdışı yerel ayar bilgisini ayarlayamadı. Hata kodu 0x807C0000." Hatasını alıyorum. @Recep Baltaş'ı davet ediyorum... :) Ayrıca, hatayı yine güncelleştirmeye gelince verdi ve sistem internete bağlıydı.

Güncel...

Sorun devam etmekte...

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı