Windows lisans anahtarı bilgisayardan nasıl kaldırılır?

Samed0303

Centipat
Daha fazla  
Yakinda yeni bir PC alacağım. Şu an olan PC satmak istiyorum ancak key gozuktugunden ileride sorunlar olabilir, nasıl kaldiririm bilgisayarimdan?

Key Windows'un içindemi yoksa laptopun alt kapağında falan mı yazıyor?

Windows'un içinde

Hocam en basit yolu keyinizi bir yere not edip lisanssız format atmaktır. Siz kendi PC nizde kullanabilecek misiniz yani tek kullanımlık mı bilmiyorum ona göre değişebilir.

Hocam en basit yolu keyinizi bir yere not edip lisanssız format atmaktır. Siz kendi PC nizde kullanabilecek misiniz yani tek kullanımlık mı bilmiyorum ona göre değişebilir.
Sifirlayinca key silinmiyor hocam o sikinti temiz formata atamam uğraşamam başka yolu yokmu

Yazdığın konu başlığını kopyala Google'a yapıştır milyon tane makale, video, yöntem çıkıyor. Herhangi biri işini görecek
Tamam

Yazdığın konu başlığını kopyala Google'a yapıştır milyon tane makale, video, yöntem çıkıyor. Herhangi biri işini görecektir.
Temiz format atmaktan başka bir şansim yok

Yazdığın konu başlığını kopyala Google'a yapıştır milyon tane makale, video, yöntem çıkıyor. Herhangi biri işini görecektir.
Oem olduğu için silinmiyor bari değeri artar pcnin

Son düzenleme:
Sifirlayinca key silinmiyor hocam o sıkıntı temiz formata atamam uğraşamam başka yolu yok mu?

Tamam

Temiz format atmaktan başka bir şansim yok

Dostum şöyle bir durum var. Amacını açıklayabilirsen belki farklı çözümler sunabiliriz.

PC satmak istiyorum ancak key gozuktugunden ileride sorunlar olabilir,

Bundan kastın nedir? Nasıl bir sorunla karşılaşacağını düşünüyorsun.

Kullandığın Key'i nasıl elde ettin. Bazı keyler 1 kez 1 cihazda aktifleşebiliyor. Bazıları sadece 1 cihazda birden çok kez aktifleşebiliyor. Bazıları ise birden çok cihazda birden çok kez aktifleşebiliyor.

Öteki tarafa gelecek olursak. Windows Etkinleştirme anahtarı ile ne gibi bir sorun yaşayacağını düşünüyorsun? Hiçbir veri ya da bilgi bulundurmayan bir seri kod sorma durumu bu. Ki zaten format atıp satarsın diye düşünüyorum. Bu durumda da veriler silinecek ve keyi tekrar girmeniz hiçbir bilgiye sebebiyet de vermeyecek, istersen girme keyi o da bir seçenek. Yani ben amacı anlayamadım.

Dostum şöyle bir durum var. Amacını açıklayabilirsen belki farklı çözümler sunabiliriz.

Bundan kastın nedir? Nasıl bir sorunla karşılaşacağını düşünüyorsun.

Kullandığın Key'i nasıl elde ettin. Bazı keyler 1 kez 1 cihazda aktifleşebiliyor. Bazıları sadece 1 cihazda birden çok kez aktifleşebiliyor. Bazıları ise birden çok cihazda birden çok kez aktifleşebiliyor.

Öteki tarafa gelecek olursak. Windows Etkinleştirme anahtarı ile ne gibi bir sorun yaşayacağını düşünüyorsun? Hiçbir veri ya da bilgi bulundurmayan bir seri kod sorma durumu bu. Ki zaten format atıp satarsın diye düşünüyorum. Bu durumda da veriler silinecek ve keyi tekrar girmeniz hiçbir bilgiye sebebiyet de vermeyecek, istersen girme keyi o da bir seçenek. Yani ben amacı anlayamadım.
Hocam şimdi yeni pc alicam ancak elimde olan pc saticam Microsofta göre 2 cihazda key kullaninca yazilim guncellemesi sorunlari olabiliyor bu yuzden kaldirilmasi gerek oem olduğu için anakarta gömülü windows artik yeni bir win11 lisansi alirim

Yeni konular

Geri
Yukarı