Windows Lisans Taşıma

Tuncay Arda

Hectopat
Daha fazla  
Benim şu an kullandığım laptoptaki Windows'u yeni alacağım Monster Abra A5 adlı laptopa taşımam mümkün mü? Mümkünse nasıl yapıldığını anlatırsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Büyük ihtimalle OEM Key vardır laptopunuzda. EOM Key de sadece 1 bilgisayarda kullanılabilir başka bilgisayara taşınmaz. Monster alınca deneme sürümünü kurun ve 50 TL'ye OEM Key alın.

Windows'u taşımak derken neyi kastettiğini tam anlayamadım. Şunlardan birini demek istiyorsun herhalde: Tüm kurulmuş sistemi taşımak, ya da yeni bilgisayara bedavaya windows 10 kurmak.

Kurulmuş sistemi laptopun diskini çıkarıp yeni bilgisayara takarsan olur, ama laptop alacağım demişsin, onu takmak için yeninin içindeki diski çıkarman lazım falan böyle karışık bir iş.

Yenisine windows 10 kurmaksa demek istediğin, ben daha çok yeni şunu yaptım. Hatta bugün yaptım. Eski bir bilgisayarda windows 10 yüklüydü, yeni PC topladım. Eski bilgisayarda windows'un sitesine girip 64bit kurulum setubı indirdim, bunun için Microsoft hesabı gerekiyor (ücretsiz). Bunu bir flashdiske boot formatında koydum ve yeni bilgisayarı bu flashtan boot ettim sıfırdan sistem kurdum. Yani demek istediğiniz buysa evet yapılabilir. Disk taşıma şeklindeyse tam bilmiyorum ve bayağı sıkıntılı bir iş gibi görünüyor. Eski diskin yeni laptoba uyup uymayacağı da ayrı bir mesele. Ne tür bir disk olduğunu bilmiyorum çünkü.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı