"Windows Lisansınızın Süresi Yakında Dolacak" Uyarısı

NIGHTOFFLY

Centipat
Bugün karşıma 20 saniye arayla Windows lisansınızın süresi yakında dolacak bildirimi çıkıyor. Nedeni nedir? Windows mu satın almam gerekiyor tekrardan?

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha önce aldığınız halde çıkıyor ise nereden aldıysan orası ile iletişime geçin.

Aldığınız hatanın ekran görüntüsünü gönderir misiniz? Benim bildiğim süre kısıtlamalı Windows lisansı satılmıyordu.
daha karşıma çıkmadı ama komut sistemine yazılan bir şey varmış onu yazdım ve karşıma bu çıktı.
dosyahata.png

Daha önce aldığınız halde çıkıyor ise nereden aldıysan orası ile iletişime geçin.
İkinci el yani nereden alınmış bilmiyorum.
Eğer Windows biterse ve yenilemezsem ne olur ? Bir sistem sıkıntısı yaşar mıyım ? Performans düşüklüğü gibi ve ne gibi özellikler kısıtlanır ?
Bilgisayarcıya gidip yaptırsam bir tane süresi ne kadar olur ? Hemen biter mi ?

Son düzenleme:
Yeniden Yönlendirme Bildirimi daha karşıma çıkmadı ama komut sistemine yazılan bir şey varmış onu yazdım ve karşıma bu çıktı.
dosyahata-png.459523

Windows sürümünüz Enterprise mı? Evet ise, bilgisayarınız ve/veya size bir iş yeri tarafından mı verildi? Enterprise sürümü son kullanıcı için değil kurumsal amaçlı kullanım içindir. Son kullanıcı için Home ve Pro lisansları vardır ve bu lisanslar genelde RETAIL de olsa OEM de olsa ömür boyu veya cihaz ömrü boyunca geçerlidir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı