Windows Lisanslama ve Powerpoint Yükleme

lukianos

Hectopat
Benzer konulara baktım ama soruma tam cevap bulamadım. Diyelim ki ben bir FreeDOS bir bilgisayar alıp Windows'u kurdum.
1) Ürün anahtarını hiç girmezsem ve Windows'u lisanslamazsam bilgisayarı o halde sonsuza kadar kullanabiliyor muyum ve bu halde Powerpoint'i normal kullanabiliyor muyum?
2) Diyelim ki yasal olmayan yollardan internetteki programlarla bilgisayarımı lisansladım bu durumda Powerpoint'i normal kullanabiliyor muyum?
3) İnternette satılan ürün anahtarlarından veya dijital lisanslardan satın alıp Windows'u lisanslasam yukarıdaki durumlardan farklı olarak bana ne avantaj sağlayacak?

Ek soru 1: Powerpoint öğrenci ve öğretmenlere ücretsizmiş bu doğru mu?
Ek soru 2: Windows lisans Microsoft'un sitesinde 800TL'ye satılırken diğer yerlerde neden ucuza satılıyor?
Ek soru 3: Powerpoint 2016 yasal olmayan yollardan kullanılabiliyor mu?
Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk olarak kullandığını windows sürümü Windows Home , Windows Home Single Leaunge , v.s?Bunlarda lisansız kullanım 1 ay olması gerekir ve güncelleme alamazsızınız 2. office programları windows 10 'da lisanlı kullanmak tavsiyemdir illegal olanlar var tabi ama windows her güvenlik güncelleştirmesinde zararlı olan yazılımı bulur kaldırır ve sistem çökmeye kadar gider bilginize..
İki durumdada lisans kullanmanız kaçınılmaz olur..

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı