Windows Logosundan Sonra Siyah Ekran

enbuas

Hectopat
Daha fazla  
Benim asıl sorunum bilgisayarımın donanımsal olarak bir sıkıntısı olmadığı halde disk D'yi yani harddiski görmemesi idi. (Windows 8.1 SSD'de yani disk C'de kurulu). Bu sorunuda bir türlü çözemedim ve en son BIOS'ta Optimized Defaults yaptım ki yapmaz olaydım. Bunu yaptığımdan beri Windows yükleniyor ve siyah ekran. 2-3 saniyeliğine sol üstte HDMI grafik bilgiler vs çıkıyor. Mouse imleci de gözükmüyor. Yazılan çizilen birçok şeyi denedim ama sonuç alamadım. Donanımsal olarak bir bozukluk olduğunu düşünmüyorum çünkü BIOS'taki load optimized defaults ayarını yaptıktan sonra görüntü gelmemeye başladı. Yardımcı olursanız gerçekten çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
3 Gündür tüm gün boyunca bu sorunu çözmekle uğraştım fakat şu an yıldım sizlerin yardımına ihtiyacım var gerçekten. Benim asıl sorunum bilgisayarımın donanımsal olarak bir sıkıntısı olmadığı halde disk D'yi yani harddiski görmemesi idi. (Windows 8.1 SSD'de yani disk C'de kurulu). Bu sorunuda bir türlü çözemedim ve en son BIOS'ta Optimized Defaults yaptım ki yapmaz olaydım. Bunu yaptığımdan beri Windows yükleniyor ve siyah ekran. 2-3 saniyeliğine sol üstte HDMI grafik bilgiler vs çıkıyor. Mouse imleci de gözükmüyor. Yazılan çizilen birçok şeyi denedim ama sonuç alamadım. Donanımsal olarak bir bozukluk olduğunu düşünmüyorum çünkü BIOS'taki load optimized defaults ayarını yaptıktan sonra görüntü gelmemeye başladı. Yardımcı olursanız gerçekten çok sevinirim.
Anakartınız ve Windows'un kurulu olduğu disk modeli nedir?

Bilgisayarı güvenli modda açıyorum ama masaüstü gelmiyor yine de. BIOS ayarını default yaptığımdan beri giremedim. Gelişmiş seçeneklere girebiliyorum, bilgisayarı onarın, sıfırlayın, başlangıç onarması, disk onarması hepsini denedim bana mısın demiyor. Bu arada CMD komut dizinine de ulaşabiliyorum.
Yok mudur yardımcı olabilecek :(

Evet şimdi siz deyince bir daha denedim güvenli modda açmayı ve normal açmaya çalıştığım zaman sol üstte monitör bilgileri çıkıyor ve nispeten daha açık bir siyah renkte kalıyor. Güvenli modda denediğim zaman ise dediğiniz gibi monitör kapanıyor sanırım, ekranda hiçbir bilgi çıkmıyor ve daha koyu bir siyah renk mevcut.

Masaüstü gelmemesi monitörün kapanması ile mi oluyor yoksa PC'nin siyah ekranda kalması ile mi? İkisi farklı şeyler zira.

Hocam yardımına ihtiyacım var gerçekten.

Masaüstü gelmemesi monitörün kapanması ile mi oluyor yoksa PC'nin siyah ekranda kalması ile mi? İkisi farklı şeyler zira.

Legacy olarak yüklenmiş bir Windows, load optimized defaults seçeneğinden sonra varsayılan olarak UEFI ayarlarına dönmüş olabilir diye düşündüm. BIOS'tan "Boot" menüsünü bulup verdiğim yazılardan herhangi biriyle değiştirip dener misiniz?
  • UEFI and Legacy
  • Legacy
  • UEFI Only
Geri dönüş yapın olmazsa başka bir yol deneyelim.

BIOS ayarı sonrası sistem siyah ekrana düşmemeli. BIOS'ta dahili GPU devreye girdiyse devre dışı bırakmayı dener misiniz?

Intel Processor Graphics ayarını Disabled yapabilirsiniz:

1680353266898.png

Yeni konular

Geri
Yukarı