Çözüldü Windows mikrofonu algılıyor ama Discord algılamıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Jaavei

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Hatay
Kulaklığımın mikrofonunu kullanıyorum. Windows ses kaydetme aracıyla denediğimde mikrofon çalışıyor, sesi kaydedebiliyor. Ama Discord'da hiçbir şekilde susturmayı kaldıramıyorum ve konuşamıyorum. Mikrofon testi sitelerinde de durum böyle. Chrome'da "bu uygulama mikrofonunuza erişiyor" bildirimi geliyor ve mikrofonumu varsayılan olarak seçiyor ama yine de çalışmıyor.

Kulaklığımı bilgisayara şu şekilde bağlıyorum: Kulaklık > splitter > USB ses kartı > bilgisayar.

Çözüm
Biraz geç oldu ama sorunu çözdüm.

Mikrofon gizlilik ayarları > Masaüstü uygulamaların mikrofonunuza erişmesine izin verin ayarını açtım.
Ekran Görüntüsü (18).png

Hangisini seçersem seçeyim yine de olmuyor.

Sağ alttaki hoparlöre sağ tıklayın ve "ses sorunlarını gider" seçeneğini deneyin. Ve Discord'u bilgisayarına indirip bir de öyle dene.

Aynsı sorun bende de var discrodu açtıktan sonra mikrofonu takarsan oluyor. Discord u kapatıp yeniden açarsan sorun düzelir. Discord yüklü ise görev yöneticisinden kapat.

Sitedenmi kullanıyorsun discord

Evet.

Sağ alttaki hoparlöre sağ tıklayın ve "ses sorunlarını gider" seçeneğini deneyin.

Sorun bulunamadı dedi.

Ve Discord'u bilgisayarına indirip bir de öyle dene.

Yaptım sonuç aynı.

Aynsı sorun bende de var discrodu açtıktan sonra mikrofonu takarsan oluyor. Discord u kapatıp yeniden açarsan sorun düzelir. Discord yüklü ise görev yöneticisinden kapat.

Olmadı.

Böyle bir bildirim çıkıyor.

Ekran Alıntısı.PNG

Ayrıca bu kırmızı yuvarlağın olayla bir alakası var mıdır?

Ekran Alıntısı2.PNG

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı