Windows+Shift+S ile alınan ekran görüntüsü kaydedilmiyor

Taha Yağcı

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, Windows 11'e geçtiğimden beri yaşadığım bir sorun ekran alıntısı almak. Ekran alıntısı uygulamasını açıp ekran görüntüsü aldığımda karşıma bir ekran çıkıyor ve kaydetmek isteyip istemediğimi soruyor. Bu ekranı Windows+Shift+s tuşlarına bastığımda alamıyorum ve aldığım ekran alıntıları hiçbir yere kaydedilmiyor veya kaydetmek isteyip istemediğimi sormuyor. Çözümü nedir acaba?

Ekran Alıntısı Aracı uygulamasının bildirimleri açık mı? Veya uygulama yüklü mü?

Merhaba, Windows 11'e geçtiğimden beri yaşadığım bir sorun ekran alıntısı almak. Ekran alıntısı uygulamasını açıp ekran görüntüsü aldığımda karşıma bir ekran çıkıyor ve kaydetmek isteyip istemediğimi soruyor. Bu ekranı Windows+Shift+s tuşlarına bastığımda alamıyorum ve aldığım ekran alıntıları hiçbir yere kaydedilmiyor veya kaydetmek isteyip istemediğimi sormuyor. Çözümü nedir acaba?
Benim bildiğim kadarıyla Windows 10'da da bu tuş kombinasyonunu kullandığınızda ekran görüntüsü sadece panoya kaydediliyor, tabii panoyu açmışsanız. Win+V tuşlarına basıp panoyu açmayı dener misiniz? Daha önce Win 11 kullanmadım ben Win 10da böyle yapıyorum.

Yıllardır her bu kombinasyona bastığımda bu ekran çıkıyordu artık sadece panoya kopyalanıyor ve bir anda birden fazla SS almaya çalıştığımda hiçbir yere kaydedilmiyor panoya kopyalananları nasıl açacağımıda bilmiyorum bir yere kaydediliyorsada nerede olduğunu bilmiyorum.
Ekran görüntüsü 2022-07-25 024522.png

Ekran Alıntısı Aracı uygulamasının bildirimleri açık mı? Veya uygulama yüklü mü?
Tüm bildirimler açık.

Son düzenleme:
Yıllardır her bu kombinasyona bastığımda bu ekran çıkıyordu artık sadece panoya kopyalanıyor ve bir anda birden fazla SS almaya çalıştığımda hiçbir yere kaydedilmiyor panoya kopyalananları nasıl açacağımıda bilmiyorum bir yere kaydediliyorsada nerede olduğunu bilmiyorum.

Windows + Print Screen butonuna tıklamayın. Sadece Print Screen butonuna tıklayın. Ve aşağıda gösterdiğim ayar kapalıysa açın.

1658786105106.png

1658786119878.png

Kardeşim çok sevineceğin bir haber ile geldim umarım buralardasındır, kaybolmamışsındır. Olayı yanlışlıkla çözmüş bulunmaktayım. Bilgisayara WhatsApp indirdim ve mesaj bildirimleri gelmediği için, WhatsApp ayarlarından, bilgisayar ayarlarına girip bildirimleri açtım. Ve az evvel buraya başlık açmak için gerekli resimleri Win+Shift+s kullandım ve bildirimi geldi aha dedim bildirim gelmiyordu la? Oldum. Sonra bildirimleri açtığım aklıma geldi ve sorun çözüldü.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı