Windows sıfırlama sonrası açılmıyor

animefanboy

Hectopat
RAM
XPG Lancer 2x16 GB DDR5 CL30 RAM
SSD veya HDD modeli
Samsung Evo 970
Ekran kartı
RTX 4070
Anakart
Asus Prime x670-e Wi-Fi
İşlemci
Ryzen 7 7700
Dün gece bilgisayarımı sıfırlamak istedim. Sıfırladım işte yeniden başlatılması gerekiyor dedi ve yeniden başlattı ama BIOS ekranından sonra ekran siyah(resim_1) oldu. Herhalde Windows'u sıfırlarken sorun yaşadı diye düşündüm, USB'den format atayım dedim. USB'den format attım ve PC açıldı güncelleştirmeleri yaparken birden uygulamalar alt sekmeye küçülüyor ve açılmıyor. Yeniden başlatınca işte dediğim gibi BIOS ekranından sonra ekran siyah oluyor ama klavye ve fareye ışık geliyor. Bir şey ifade eder mi bilmiyorum ama PC'ye yeni format attığımda uygulamalar alta küçülüyordu ya o ekranda CTRL+alt-del yaptığımda, aynı BIOS ekranından sonra gelen siyah ekran geliyor. Sonra ESC yaptığımda tekrar alta küçülmüş uygulama ekranına geri geliyor.

Denediğim şeyler:
1.RAM'leri çıkartıp taktım.
2.BIOS pilini çıkardım taktım.
3.hem Windows 10 hem Windows 11'i denedim.
4.2 farklı SSD'ye Windows'ları kurmayı denedim.
5.Anakart ayarlarını sıfırladım.

Şüphelendiğim şeyler, NVIDIA display driver ne zaman güncelleştirme ekranında bu uygulama yüklense ekran gitti. Bir de normalde format attıktan sonra bana bir sürü şey soruyordu kurulumda maili girmemi istiyordu veya telefonunuzdan PC'nize dosya atma uygulamasını yüklemek ister misiniz? Veya şu anda sadece altta bırakacağım resimde konum reklam kimliği falan soruyor başka bir şey yok.

Dün gece bilgisayarımı sıfırlamak istedim. Sıfırladım işte yeniden başlatılması gerekiyor dedi ve yeniden başlattı ama BIOS ekranından sonra ekran siyah(resim_1) oldu. Herhalde Windows'u sıfırlarken sorun yaşadı diye düşündüm, USB'den format atayım dedim. USB'den format attım ve PC açıldı güncelleştirmeleri yaparken birden uygulamalar alt sekmeye küçülüyor ve açılmıyor. Yeniden başlatınca işte dediğim gibi BIOS ekranından sonra ekran siyah oluyor ama klavye ve fareye ışık geliyor. Bir şey ifade eder mi bilmiyorum ama PC'ye yeni format attığımda uygulamalar alta küçülüyordu ya o ekranda CTRL+alt-del yaptığımda, aynı BIOS ekranından sonra gelen siyah ekran geliyor. Sonra ESC yaptığımda tekrar alta küçülmüş uygulama ekranına geri geliyor.

Denediğim şeyler:
1.RAM'leri çıkartıp taktım.
2.BIOS pilini çıkardım taktım.
3.hem Windows 10 hem Windows 11'i denedim.
4.2 farklı SSD'ye Windows'ları kurmayı denedim.
5.anakart ayarlarını sıfırladım.

Şüphelendiğim şeyler, NVIDIA display driver ne zaman güncelleştirme ekranında bu uygulama yüklense ekran gitti. Bir de normalde format attıktan sonra bana bir sürü şey soruyordu kurulumda maili girmemi istiyordu veya telefonunuzdan PC'nize dosya atma uygulamasını yüklemek ister misiniz? Veya şu anda sadece altta bırakacağım resimde konum reklam kimliği falan soruyor başka bir şey yok.

Arkadaşlar sorunu çözdüm. Teknik bir şey değil gözden kaçırdığım bir nokta varmış. Yemin ederim yazmaya elim gitmiyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    871,7 KB · Görüntüleme: 26
  • WhatsApp Görsel 2023-12-10 saat 14.40.22_acd53851.jpg
    WhatsApp Görsel 2023-12-10 saat 14.40.22_acd53851.jpg
    134,8 KB · Görüntüleme: 26
  • WhatsApp Görsel 2023-12-10 saat 14.40.23_025fc28c.jpg
    WhatsApp Görsel 2023-12-10 saat 14.40.23_025fc28c.jpg
    204,2 KB · Görüntüleme: 29
  • IMG-20231210-WA0002.jpg
    IMG-20231210-WA0002.jpg