Windows sıfırlama sonrası ayarlar ve sağ tık açılmıyor

EnesCan25

Hectopat
Daha fazla  
MSI GE73VR 7RE bilgisayarımı sıfırladım ama sıfırladıktan sonra(ayarlardan) sıkıntılar oldu. Mesela sağ click calismiyor, ayarlara giremiyorum, sol alttaki Windowsa basıyorum çalışmıyor, Microsoft Edge calışmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI GE73VR 7RE bilgisayarımı sıfırladım ama sıfırladıktan sonra(ayarlardan) sıkıntılar oldu. Mesela sağ click calismiyor, ayarlara giremiyorum, sol alttaki Windowsa basıyorum çalışmıyor, Microsoft Edge calışmiyor.
Görev yöneticisine girin ve yeni görev oluştur a tıklayın kutucuğa cmd yazıp tamam deyin Açılan siyah ekrana sırasıyla şu kodları yazın. powershell ve sfc /scannow komutnuz yazdıktan sonra yaklaşık 20 dk sonra (%100) olduğunda diğer komutları girin. İşlemimiz tamamdır.
Komut 1: powershell

Komut 2: sfc /scannow

Komut 3: Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

Komut 4: Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode –

Register “$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml”}

Komut 5: Get-AppxPackage | % { Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register

“$($_.InstallLocation)\AppxManifest.xml” -verbose }

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı