Çözüldü Windows şifre değiştirme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

dfy8796

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 9 7900 x
Gigabyte B650M DS3H DDR5
MSI GeForce RTX 4070 Tİ GAMİNG TRİO 12GB 192Bit
Kingston 2TB 3500/2800MB M.2 SSD
Kingston Fury Beast RGB (2X16) DDR5 6000MhZ CL40
Cougar AQUA 280 RGB (2X FAN)
Cougar MX660 Mesh 850W 80+ Gold (Kasa+PSU)
Bilgisayarı açtığımda girdiğim şifreyi değiştirmemi istedi değiştirirken yanlış tuşa basıp kaydetmişim. Bu yüzde bilgisayarı açamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hello pin mi parola mı?

Hangisi bilmiyorum ben sadece numped tuşları kullanıyorum, yani her ikisi de olabilir.

Yardımcı olabilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Utilman bölümünde dosyayı bulamıyor.

Flash belleğe şifre kırıcı indirdim ama BIOS'ta flash gözükmüyor.

Çözümü buldum ama herkes için aynı olmayabilir yine de yazacağım. Öncelikle Admin'in atmış olduğu çözümü denedim ama bilgisayarımda utilman diye bir dosya yokmuş. Ondan sonra YouTube'a USB Bellek ile Unutulan Bilgisayar Şifresini Kırma diye arama yaptım karşıma.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu linkteki video çıktı flash belleğe kurulumunu yaptım bilgisayara takıp çalıştırdım ama bilgisayar flash belleği görmüyordu. Ben de format atma videolarında gözükmeyen flashın nasıl çözüleceğini anlattığı için o videolara baktım fakat hep eski videolar olduğu için ve anakartımla BIOS menüleri uymadığı için yapamadım. Sonra benim BIOS'um del tuşu ile açılıyor BIOS'u açtım (anakart: Gigabyte B650M DS2h)

1694012018771.png

F2 ile ileri moda geçtim.

1694012064829.png

Burada görsel bulanık ama bastığım yer save&exit bölümü F10 kısa yolu ardan da.

1694012255978.png

Üzgünüm resimler biraz bulanık ama benimle aynı anakarta sahip olanlar o bölümü anlamıştı aynı olmayanlar içinse orada ön yüklemeyi geçersiz kıl yazıyor.
(Ben tüm bunları yaparken o gözükmeyen flash da hala takılıydı)
Bilgisayar açıldı ve benden şifre girmemi istedi.
Yardımcı olabilir.

Hello pin mi parola mı?

Hangisi bilmiyorum ben sadece numped tuşları kullanıyorum, yani her ikisi de olabilir.

Yardımcı olabilir.

Utilman bölümünde dosyayı bulamıyor.

Flash belleğe şifre kırıcı indirdim ama BIOS'ta flash gözükmüyor.

Çözümü buldum ama herkes için aynı olmayabilir yine de yazacağım. Öncelikle Admin'in atmış olduğu çözümü denedim ama bilgisayarımda utilman diye bir dosya yokmuş. Ondan sonra YouTube'a USB Bellek ile Unutulan Bilgisayar Şifresini Kırma diye arama yaptım karşıma.

Bu linkteki video çıktı flash belleğe kurulumunu yaptım bilgisayara takıp çalıştırdım ama bilgisayar flash belleği görmüyordu. Ben de format atma videolarında gözükmeyen flashın nasıl çözüleceğini anlattığı için o videolara baktım fakat hep eski videolar olduğu için ve anakartımla BIOS menüleri uymadığı için yapamadım. Sonra benim BIOS'um del tuşu ile açılıyor BIOS'u açtım (anakart: Gigabyte B650M DS2h)

1694012018771.png

F2 ile ileri moda geçtim.

1694012064829.png

Burada görsel bulanık ama bastığım yer save&exit bölümü F10 kısa yolu ardan da.

1694012255978.png

Üzgünüm resimler biraz bulanık ama benimle aynı anakarta sahip olanlar o bölümü anlamıştı aynı olmayanlar içinse orada ön yüklemeyi geçersiz kıl yazıyor.
(Ben tüm bunları yaparken o gözükmeyen flash da hala takılıydı)
Bilgisayar açıldı ve benden şifre girmemi istedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı