Windows siyah ekranda kalıyor ve açılmıyor

JavilaX

Hectopat
Bilgisayarım açılıyor, BIOS'a ve başlangıç onarmaya giriyor ancak Windows açılmıyor, siyah ekranda kalıyor.(Bilgisayarı ilk açtığımda yanan mouse ışığı ve klavyede Caps Lock ve numlock ışıkları da sönüyor.) Yardımcı olur musunuz?

NOT: R7 370 ekran kartıma overclock yaptım. Sistem stabil çalışıyordu. Şuan ekran kartını söktüm onboard üzerinden Windows açıldı.

Son düzenleme:
BIOS ekrandan sonra F8E basıp gelişmiş önyükleme seçeneği çıkacak. Bu seçeneklerin içinden bilinen son iyi yapılandırmayı seçip Windows'u çalıştırmayı deneyebilirsin. Sonuç alamazsan gelişmiş önyükleme seçeneklerinden güvenli moda girip dosya denetimini yapmayı deneyebilirsin.

BIOS ekrandan sonra F8E basıp gelişmiş önyükleme seçeneği çıkacak. Bu seçeneklerin içinden bilinen son iyi yapılandırmayı seçip Windows'u çalıştırmayı deneyebilirsin. Sonuç alamazsan gelişmiş önyükleme seçeneklerinden güvenli moda girip dosya denetimini yapmayı deneyebilirsin.
Cevabın için teşekkür ederim yazdığın şeyleri uyguladım ama sonuç alamadım ayrıca sorunun ekran kartında olduğunu öğrendim.

Ekran kartını kartı sürücüsünü kaldırıp internetten güncel sürücüsünü indirip tekrardan temiz kurulum yapabilirsin.
Dediğinizi yaptım driver yüklendiği anda ekran kararıyor ve eski hâline dönüyor.
Dediğinizi yaptım driver yüklendiği anda ekran kararıyor ve eski hâline dönüyor.
Bilgisayarı sıfırlarsam düzelebilir diye düşünüyorum sizce sonuç ne olur?
Ayrıca OC yaptığım için kartımın çipi zarar görmüş olabilir mi?

Son düzenleme:
MSI Afterburner ile ekran kartı değerlerini varsayılana alın, ama zarar görme ihtimali'de var.
Denedim sonuç alamadım iyice araştırdım sorunum ekran kartı çipinde olduğunu öğrendim. Ekran kartını fırınlama yöntemini denyeceğim. Umarım sonuç alabilirim. Cevaplayıp yardım etmeye çalışan herkese teşekkür ederim.
Fırınlama olayını iyice araştırdım çeşitli videolar izledim ve denedim gerçekten de sonuç aldım şuan bilgisayar driver ve ekran kartı ile birlikte sorunsuz çalışıyor. Herkese teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı