Windows SSD'ye taşınırken kaç GB boş alan gerekli?

Clawensang

Hectopat
Daha fazla  
Diski kopyalamak istiyorum ama Windows'un yüklü olduğu HDD'nin ne kadar boş olması gerektiğini bilmiyorum. Videoda 3 TB HDD 1TB'den fazla veri olmamalı diyor bende 1 TB HDD 931 kapasiteye sahip 861'ini kullanıyorum, sıkıntı olur mu?

Yukarıdaki açıklamalarınızdan ne yapmak istediğiniz ve sorunun ne olduğu anlaşılmıyor.
Yeni SSD aldınız ve eski sisteminizi yeni SSD ye mi taşımak istiyorsunuz?
Yeni SSD kaç GB? Eski HDD de kaç GB veri var?
Yeni SSD nin marka modelini de yazın, gerekli.

Diski kopyalamak?
Sistemi-diski klonlamak istiyorsanız kopyalayarak yapılmaz.

PNY CS2230 M.280CS2230-500-rb 500GB SSD bu HDD'nin icindeki Windows'u SSD'ye klonlamak istiyorum yukarıda yazdıgım gibi Windows'un yüklü oldugu HDD'nin 931 GB kapasiteye sahip 861 GB'sini kullanıyorum​

Elbette tüm verileri taşıyamazsınız, sığmayacağı apaçık ortada.
İşletim sistemini Aomei backupper, easeus toda benzeri backup programları ile klonlayabilirsiniz/taşıyabilirsiniz ( resim,video vsvsvs hariç) ama çok zamanınızı alır ve hata yapma ihtimaliniz yüksek.

Sizin durumunuzda yeni SSD ye temiz windows kurmak en iyi seçenek. Eski sisteminizi taşımak için çok özel bir amacınız yok ise yeni kurulum yapmalısınız.

Elbette tüm verileri taşıyamazsınız, sığmayacağı apaçık ortada.
İşletim sistemini AOMEI backupper, EaseUS toda benzeri Backup programları ile klonlayabilirsiniz/taşıyabilirsiniz ( resim, video vsvsvs hariç) ama çok zamanınızı alır ve hata yapma ihtimaliniz yüksek.

Sizin durumunuzda yeni SSD'ye temiz Windows kurmak en iyi seçenek. Eski sisteminizi taşımak için çok özel bir amacınız yok ise yeni kurulum yapmalısınız.

😂 Elbette hepsinin sığmıyacağını biliyorum sadece Windows'u SSD'ye kurmak istiyorum.

Güzel kardeşim, öyle desene, windows kurmaktan kolay ne var. Altı üstü microsoftun sitesinden indirerek bootable USB yapman gerekiyor. Hepsi bu kadar. :)
Şu andaki işletim sisteminiz lisanslı ise aynı versiyonu indirip kurmalısın. Driver falan zaten gerekmiyor. Update kendisi yapıyor. İşletim sistemin nedir? Yada hangi işletim sistemini kurmak istiyorsun? Nasıl kurulum yapacağını internette, youtube'de, technopatta, heryerde bulabilirsin.

Güzel kardeşim, öyle desene, Windows kurmaktan kolay ne var. Altı üstü Microsoft'un sitesinden indirerek bootable USB yapman gerekiyor. Hepsi bu kadar. :)
Şu andaki işletim sisteminiz lisanslı ise aynı versiyonu indirip kurmalısın. Driver falan zaten gerekmiyor. Update kendisi yapıyor. İşletim sistemin nedir? Ya da hangi işletim sistemini kurmak istiyorsun? Nasıl kurulum yapacağını internette, YouTube'da, Technopat'ta, her yerde bulabilirsin.

Format atmadan SSD'ye kurmak istiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı