Windows SSD'yi görmüyor

CMSVRM

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba dostlar. Benzer sorun çok var ama yüzlerce donanım ürünü olduğundan benim soruna benzer bir sorun göremedim.

Anakartım ASUS ROG STRIX b-460h Gaming.
Anakartıma takılı Samsung 500GB 860 EVO standart SSD ile rahatça kullanıyorum.

Geçenlerde kasaya ek olsun diye Samsung 860 EVO SATA M.2 SSD aldım. Montajını yaptım, ancak PC de SSD'yi göremiyorum. Disk yöneticisine girip baktım, SSD orada da görünmüyor.

İlk başta BIOS, M.2 SSD'yi hiç görmüyordu. Sadece takılı SSD'yi görüyordu. Sitelerde yaptığım bazı araştırmalar sonucu BIOS'ta "CSM" seçeneğini aktif ettim. PC'yi, yeniden başlattım. Artık BIOS'ta 2 adet SSD çıkıyordu, biri Windows Boot Manager ile standart bağlı, Windows'un kurulu olduğu SSD, diğeri de taktığım M.2 SATA SSD.

BIOS'tan Save'leyip çıktım, Windows'a geçtim. SSD yok? Disk yöneticisine girdim, orada da yok. Windows'da görünmüyor, hiçbir şekilde. BIOS'u güncelledim, aynı işlemleri tekrar yaptım ama olmadı. BIOS'a SSD'yi getiriyorum ancak Windows'a ne yaptım ne ettim, çıkartamadım.

Hatta ve hatta, BIOS'ta görünürken, çalışan SSD'yi çıkarttım, sadece M.2'yi takılı bıraktım. Bilgisayarı başlattım, ancak BIOS'ta SSD gitti. Windows 10 format flaşını taktım, format adımlarına başladım, "yüklenecek sürücüyü seçin" kısmı boştu. SSD çıkmadı.

Tekrar benim SSD'yi takıp format ekranına geldiğimde, sadece benim SSD'yi görüyordu.

SSD mi bozuk dersiniz, ben anlayamadım, çıkamadım işin içinden, lütfen yardımcı olur musunuz?
Sorun halloldu.
Sorun halloldu.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı