Windows Update 0x80070005 Hata Kodu

• Konuyu başlatan DJ_OXyGeNe_8
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 8B
D

DJ_OXyGeNe_8

Ziyaretçi
Güncelleştirmeleri alırken yaşadığım sorun. Güncellemeyi indiriyor, kuruluma geçiyor ve bu hatayı alıyorum.

Son bir kaç güncellemede bu hatayı alıyorum. 1-2 tanesini güncelleme numarasını alarak "catalog.update.microsoft.com" üzerinden indirip kurabildim.

Ancak diğerlerinde indirmeme rağmen hata aldım. Nasıl çözeceğiz? Tam hatırlamıyorum ama (güncelleme numarasını) bir güncelleştirmeden sonra oldu bu.

Kendi kendini bozan windows....

Hatakodu.png

1- Cortana açıksa kapatın.
2- PowerShell'i yönetici olarak açın.
3- Aşağıdaki scripti yazın ve entera basın (kırmızı uyarılar çıkacaktır endişe etmeyin).
Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}
4- Bittikten sonra aşağıdaki scriptleri yazın.
SC config wuauserv start=Auto
SC config bits start=Auto
SC config cryptsvc start=Auto
SC config trustedinstaller start=Auto
5- CMD'yi yönetici olarak açın.
6- sfc /scannow yazın ve entera basın.
7- Bittikten sonra dism /online /cleanup-image /scanhealth yazın ve entera basın.
8- Bittikten sonra dism /online /cleanup-image /restorehealth yazın ve entera basın.

Bilgisayarınızı yeniden başlatın. Windows 10'daki updateleri denetleyin. Yeniden hata alırsanız Windows'un KMS sunucusundan kaynaklanıyor olabilir, KMS sunucusundan kaynaklanıyor olabilir karşılaştığınız hata. 2 gün içerisinde otomatik olarak düzelmezse detaylı olarak buradan bakabiliriz.

4. adımdan sonrasını CMD ile mi yapacağız powershell ile mi?

Yok işe yaramadı. Fakat farkettiklerimi söyleyeyim; normalde windows update çalıştığı zaman "Arka Plan Akıllı Aktarım Hizmeti" ve "Windows Update Medic Service" hizmetleride çalışmalı. Fakat bunlar "elle" olarak kalıyor, başlamıyor.

Güncelleme sorunu 3-4 günü geçti.

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
4. adım da PowerShell ile. Windows Update çalışıyor konumunda ise, diğer iki servisi çalıştırmanıza gerek yok. 1903 versiyonunu mu kullanıyorsunuz? Bir de manuel olarak update etmeyi denediniz mi?

Evet 1903, sıfırdan kurmuştum.

Tek başına yükleyici indirip denedim, o da sonunda yüklenemedi dedi.
Ne yaptıysam olmadı, bastım formatı geçtim... Şu an alıyor;

update.png

Her ne kadar format atsamda .NET frame yüklerken aynı hatayı aldım. Sebebini buldum; firewall ayarlarında bu 2 kırmızı işaretli bölge seçiliymiş. Kaldırınca sorunsuz kurdum.

firewall.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı