Windows Update aynı güncellemeyi otomatik olarak indiriyor

3 Günde bir yapın.

Sistem dosyalarını sil dedikten sonra PC'de alan açıldı ancak tekrar aynı kısma girince sil dememe rağmen silinmediğini fark ettim?

Ekran Görüntüsü (15).png

Dostum merhabalar, aynı güncellemeyi tekrar indirmesi muhtemelen güncelleme inerken senin cihazını kapatmandan dolayı oluyor. Kapatıyorsun inmiyor açtığında yeniden indiriyor ve o şekilde devam ediyor. Açıkçası kapatmayı bilmiyorum bence kapatmana da gerek yok güncellemeleri yap sonra güncellemeleri ertele yedişer günden toplam 35 gün erteleyebiliyorsun güncelleme yapmak istediğinde aç indirsin kur sonra pc yeniden başlatınca tekrar ertele yoksa güncellemeyi kuramazsın.

Dostum merhabalar, aynı güncellemeyi tekrar indirmesi muhtemelen güncelleme inerken senin cihazını kapatmandan dolayı oluyor. Kapatıyorsun inmiyor açtığında yeniden indiriyor ve o şekilde devam ediyor. Açıkçası kapatmayı bilmiyorum bence kapatmana da gerek yok güncellemeleri yap sonra güncellemeleri ertele yedişer günden toplam 35 gün erteleyebiliyorsun güncelleme yapmak istediğinde aç indirsin kur sonra pc yeniden başlatınca tekrar ertele yoksa güncellemeyi kuramazsın.
Güncellemeleri denetle diyorum gene aynı güncelleme geliyor ve kurulum başarılı olarak gösterse bile tekrar denetle dediğimde gene aynı güncelleştirmeyi indiriyor. Güncelleştirme geçmişine bakıyorum orda da inmiş gözüküyor.

Windows update kapatmak için:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\WindowsUpdate yolunu takip edin, sağ tarafta DisableWindowsUpdateAccess değeri olması lazım, yoksa boş alana sağ tık yapıp DWORD 32bit (bilgisayar sürümünüz 64bit olsa bile) değeri oluşturun. Onaltılık değer yapıp 1 değerini verin, bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı