Çözüldü Windows Update Yok

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

MertÇalışkan#

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
2 hafta önce "sc delete wuauserv" komutuyla Windows Update'yi kaldırmıştım fakat mağazadan uygulama indirmeye çalıştığımda indire basınca beyaz bir pencere açılıyor ve hiçbir şey olmuyordu.

Dün "sc \\sistemadı create NewService binpath= c:\windows\system32\wuauserv.exe " komutuyla tekrar getirdim bu sefer de uygulamayı indirmeye çalışırken hata alıyordum ve uygulama inmiyordu.

Bugün updateyi aynı komutlarla kaldırıp yüklemeyi denedim fakat cmd ekranında kaldırma komutunu yazdığıma bu hizmet zaten yok yazıyordu ve updateyi geri getirme komutunu yazdığımda ise böyle bir hizmet zaten var gibi bir yazı çıkıyordu.

"SFC /SCANNOW"komutuyla sistemi taradım fakat hiçbir sorun bulunmadı, bilgisayarımı 1 ay önce aldım ve lisanslı Windows 10 kullanıyorum. Hizmetler'de Windows Update yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Öncelikle merhaba, konuyu hortlatmak istemezdim ama birçok araştırma yaptım bu konuyla alakalı ve herkes format atarak çözmüş. En son olarak buldugum bir videoda sorunun nasıl çözüleceği anlatılmış. Sadece regedit kaydı ve bir CMD komutuyla çözülüyor. Buraya link bırakagım, yardımcı olabilirsem ne mutlu.

Bunun için ayrı konu açayı düşünüyordum ama Google'dan bu sorunu yazınca burası ilk olarak gözüktüğü için insanlara daha faydalı olacağı kanaatindeyim.
Başlat menüsüne tıkla ardından ayarlara gir oradan güncelleştirme ve güvenlik seçeneği var ona tıkla ardından orada windows update gelir karşına oradan bakmayı dene.

Windows Update'i kaldırırsanız güncelemeleri yükleyemezsiniz. Güvenlik tehlikelerine maruz kalırsınız.

Sorun çözülmüştür, ayarlardan bilgisayari sıfırladım.

Öncelikle merhaba, konuyu hortlatmak istemezdim ama birçok araştırma yaptım bu konuyla alakalı ve herkes format atarak çözmüş. En son olarak buldugum bir videoda sorunun nasıl çözüleceği anlatılmış. Sadece regedit kaydı ve bir CMD komutuyla çözülüyor. Buraya link bırakagım, yardımcı olabilirsem ne mutlu.

Bunun için ayrı konu açayı düşünüyordum ama Google'dan bu sorunu yazınca burası ilk olarak gözüktüğü için insanlara daha faydalı olacağı kanaatindeyim.

Çözüm

Allah razı olsun, sinirden kafamı duvarda duvara vuruyordum

Hortlayacaksa da hortlasın. Çünkü problemimi çözdü. Allah razı olsun, tek tıkla hallettim.

Hikayeme gelirsek Windows'un başına buyruk şekilde Update'leri indirmesi bilgisayarımı çok yavaşlatıyordu. Ben de dellendim, çözümü kökünden Windows Update'i silerek sağladım. Lakin 2020 güncellemesi kapsamlı ve güzel, indirmek istediğimde tekrar nasıl açacağımı bulamadım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…