Windows Update'ten sürücüler kurulur mu?

Windows Update temel sürücüleri kurar. Bunun dışında senin kurman gereken sürücüler var. Sistem özelliklerini belirtirsen sürücüleri atayım.

Bende de Huawei Matebook D 15 2020 var bunun için indirmem gereken önemli ne var hocam( chipset güncellemesi yaptım sadece ek olarak )

Önce Windows Update çalıştırarak gelen tüm güncellemeleri yap. Daha sonrasında ise;

Sürücüleri Windows 10 64-bit için atıyorum. Değilse haber et.

İndirerek direkt hızlı kurulum yap.
Sürücüyü kurarken hata verirse NVIDIA Global'deki bu sürücüyü kur: Geforce Driver Results | NVIDIA

ZIP dosyası şeklinde inecektir. ZIP dosyasını aç ve içindeki klasörü masaüstüne çıkart. Çıkarttığın klasöre gir ve SetupChipset.exe'yi çalıştırarak kurulum yap. Kurulum bittikten sonra bilgisayarını yeniden başlat.

ZIP dosyası şeklinde inecektir. ZIP dosyasını aç ve içindeki klasörü masaüstüne çıkart. Çıkarttığın klasöre gir ve setup.exe'yi çalıştırarak kurulum yap.

ZIP dosyası şeklinde inecektir. ZIP dosyasını aç ve içindeki klasörü masaüstüne çıkart. Çıkarttığın klasöre gir ve Setup.exe'yi çalıştırarak kurulum yap.

Bu arada diskinin modeli nedir? Onun için de firmware atayım.

Bende de Huawei Matebook D 15 2020 var bunun için indirmem gereken önemli ne var hocam( chipset güncellemesi yaptım sadece ek olarak )
Yeni konu açabilir misin?

Önce Windows Update çalıştırarak gelen tüm güncellemeleri yap. Daha sonrasında ise;

Sürücüleri Windows 10 64-Bit için atıyorum. Değilse haber et.

Sürücüyü kurarken hata verirse NVIDIA Global'deki bu sürücüyü kur: Geforce Driver Results | NVIDIA

ZIP dosyası şeklinde inecektir. ZIP dosyasını aç ve içindeki klasörü masaüstüne çıkart. Çıkarttığın klasöre gir ve SetupChipset.exe'yi çalıştırarak kurulum yap. Kurulum bittikten sonra bilgisayarını yeniden başlat.

ZIP dosyası şeklinde inecektir. ZIP dosyasını aç ve içindeki klasörü masaüstüne çıkart. Çıkarttığın klasöre gir ve setup.exe'yi çalıştırarak kurulum yap.

ZIP dosyası şeklinde inecektir. ZIP dosyasını aç ve içindeki klasörü masaüstüne çıkart. Çıkarttığın klasöre gir ve Setup.exe'yi çalıştırarak kurulum yap.

Bu arada diskinin modeli nedir? Onun için de Firmware atayım.

Açıyorum hemen hocam ne zaman onaylanırsa artık.

Yanlış bilgi sanki. Bende yüklü oluyor format sonrası çoğu şey. Wireless, touchpad, Bluetooth vs.

Kendim daha önce Home versiyon kurdugumda kaç kere denesemde ne Bluetooth ne Wireless bulunmuyordu Pro versiyon kurdugumda oluyordu kendi deneyimime dayanarak söyledim.
O tür programların sağlıklı olmadığını duydum öyle yapmayı düşünmüyorum arkadaşın dediği gibi temel sürücüleri kursa yeterli olur ekstra bir şeye gerek yok değil mi ekran kartı sürücüsünü güncelleyeceğim manuel.

Senelerdir kullanıyorum hiçbir sorun yaşamadım tabii ki siz bilirsiniz.

Evet. Temiz kurulum o'dur. Başka bir sistemin üzerine kurulum yapma tüm diskleri sil baştan kur. USB bellekten olabilir.

Sürücüleri Windows 10 64-Bit için atıyorum. Değilse haber et.

Bu arada diskinin modeli nedir? Onun için de Firmware atayım.

Öncelikle bu kadar zaman ayırıp tek tek anlatıp yazdığın için gerçekten teşekkür ederim. Yani anladığım kadarıyla Windows Update'den otomatik kurulum yapdıktan sonra 4 tane ekstra şeyi daha yüklemem gerekiyor değil mi ekran kartı sürücüsü chipset 3.sü ne olduğunu anlayamadım 4'de ses driverı 3. ne olduğunu söyler misin bir de. Bunlar dışında bir şey yok sanırım.

Windows Update yaptıktan sonra özellikle ekran kartı sürücüsü ve chipset sürücüsü kurmak gerekiyor. Bunlarla birlikte ağ sürücüsü ve ses sürücüsünü de kurmak yeterlidir. Konuda tek tek uğraşmak istemediğini yazmışsın ama gördüğün üzere kolay bir şey. Hiç bilmeyen birisi için maksimum 1 saat sürecek bir işlem.

İlk attığım ekran kartı sürücüsü, ikincisi chipset, üçüncüsü ağ sürücüsü, dördüncüsü de ses sürücüsü.

Windows Update yaptıktan sonra özellikle ekran kartı sürücüsü ve chipset sürücüsü kurmak gerekiyor. Bunlarla birlikte ağ sürücüsü ve ses sürücüsünü de kurmak yeterlidir. Konuda tek tek uğraşmak istemediğini yazmışsın ama gördüğün üzere kolay bir şey. Hiç bilmeyen birisi için maksimum 1 saat sürecek bir işlem.

İlk attığım ekran kartı sürücüsü, ikincisi chipset, üçüncüsü ağ sürücüsü, dördüncüsü de ses sürücüsü.

Tamamdır anladım teşekkür ederim.

Geri
Yukarı