Windows Vista mı Windows 7 mi?

RTM Sürümü düzgün olan Windows sürümü mü vardi? RTM Sürümünün bozuk çıkması da Windowsun değil Donanım şirketlerinin suçuydu XP'den çok farklı olduğu için doğru dürüst sürücü yapamadılar sonra da çökmeler vb. şeyler yaşandı doğru dediğiniz gibi SP3 Windows 7 oldu zaten o zaman sürücüler de Vista sürücüleriydi ah be Vistam çok seviyordum harbiden :D 2017'de Vista'dan 10'a geçiş yaptım desteği bitince..
Evet ya. Benim de ilk kullandığım işletim sistemiydi. İlk kullandığımda 8 yaşındaydım. Need for Speed Carbon, Call of Duty 3 falan oynamıştım. Bilgisayar babamın idi. İşi gereği de iyi bir bilgisayardı. 2011'de çıkan Need for Speed The Run bile oynadığımı hatırlarım o bilgisayarda Vista kuruluyken. 1 yıl sonrasında bilgisayarı babam Windows 8.1 yaptırdı. Çok hoşuma gitmemişti ilk başta. Özellikle görev çubuğu tasarımı. Keza aynı yaklaşımım pencere kenarlıklarına karşı da oldu. Ama şu an sevmediğim bir Windows sürümü yok. Babamın ofisteki bilgisayarında XP tecrübe ettim, 3 sene Windows 8.1 kullandım, yaklaşık 5 sene Windows Vista kullandım, Yine yaklaşık 3 sene Windows 10, ve 1 sene de Windows 7 kullandım.
Evet hocam fanboyları da berbat.

Windows 7 SP1.
Windows 7'nin tamamiyle Windows Vista'nın ardılı olduğunu bilmiyor musun? Manuel güncelleştirme paketlerinde Windows Vista Windows 6 diye, Windows 7 ise Windows 6.1 diye geçer. Yani Windows 7, bildiğin Windows Vista'nın güncelleşmiş halidir. Örneğin Windows 8 bir güncelleme paketiyle Windows 8.1 oldu. Sırf bir işletim sistemi için bu kadar tartışmaya ne gerek var? Windows Vista'yı kötülediğin için biri sana para mı verecek?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı