Windows yeni HDD'yi görmüyor

530712

Centipat
Laptoptan HDD'yi çıkarıp PC'me taktım montajında düzgün yaptım fakat Windows HDD'yi görmüyor, SATA kablosunu güç kablosunu değiştirip denedim SSD'yi görüyor fakat HDD'yi görmüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çünkü Sisteme Yeni hard diski tanıtman gerekiyor.
Windows+R Tuşuna bas. Çıkan yere diskmgmt.msc yaz. Orada hard diskin görünecek Sağ tık yeni birim de, Devamını bildiğimiz usul devam ettir. Geri dönüş yapınız.

Çünkü Sisteme Yeni hard diski tanıtman gerekiyor.
Windows+R Tuşuna bas. Çıkan yere diskmgmt.msc yaz. Orada hard diskin görünecek Sağ tık yeni birim de, Devamını bildiğimiz usul devam ettir. Geri dönüş yapınız.
Onu yaptım hocan yanlış işlev diyor başka bir hdd denedim şuan onu gördü tanıtmama gerek kalmadı

Onu yaptım hocan yanlış işlev diyor başka bir hdd denedim şuan onu gördü tanıtmama gerek kalmadı
Ama bu 60 GB 😩

Yine de faydası olur diye yazayım. Bu sadece HDD için geçerli değil, USB dahil her türlü disk görmeme sorununu çözecektir. Aramalardan Disk Yönetimi'ni açın, zaten bilgisayara bağlı olan disk her ne kadar erişilemese de pasif olarak görünecek. O diskin üstüne Sağ tık - Sürücü Harfi Belirle - Herhangi bir harf yazın ve Enter'layın. Şaak diye gözükecek.

Geri
Yukarı