Windows yüklenilen MacBook'a tekrardan OS X yüklemek

brtnkr

Centipat
Öncelikle herkese merhaba, ben 2012'li MacBook Pro'ma Windows yükledim fakat bunu BootCamp ile değil de bilgisayarımda bulunan HDD'yi çıkarıp yerine SSD takarak sadece Windows olacak şekilde yükledim yani OS X kullanamıyorum şu anda. Sorum ise şu tekrardan eski HDD kartını takarsam ve bilgisayarı çalıştırırsam OS X'i kullanabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Mevcut SSD diskteki Windows'tan vazgeçtiyseniz SSD üzerine OS X kurabilirsiniz. Bunun için ürünün kitapçığında belirtilen tuş kombinasyonu ile kurtarma modunu açmanız ve Wi-Fi ağına bağlamanız yeterli.

Apple destek sayfasında bulunan makalede bu şekilde tuş kombinasyonu belirtiliyor. [B]Komut (⌘)-R: [/B]Yerleşik [URL='https://support.apple.com/tr-tr/HT201314']macOS Kurtarma[/URL] sisteminden başlatır. Bunun yerine internet üzerinden macOS Kurtarma'dan başlatmak için Option-Komut-R veya Shift-Option-Komut-R tuşlarını kullanabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki işlemi nasıl yapacağım? Sadece eski HDD'yi takmam yeterli olur mu sizce?
Eğer eski HDD'yi söktükten sonra formatlamadıysanız macOS içinde duruyordur. Onun dışında eğer macOS'i en baştan SSD'ye indirmek isterseniz Technopat Sosyal'de bulunan Mac format imajlarımızı kullanabilirsiniz. Internet Recovery de elbette bir seçenek ancak eski sürümler gelebileceği için sonradan güncelleme yapmanız gerekebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı