Windows10'dan Windows7'ye geçiş nasıl yapılır?

Furkan Balcı

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar ben öncelikle Win7 32bit PC'mi Win7 64 formatladım. Sonrasında PC'yi açarken iki tane Windows seçeneği çıktı birinden 32bit'e giriyorduk birinden 64bit'e. Nasıl oldugunu anlamadım ama sıkıntım yoktu devam ettim sonra bi oyun Win10 destekli Win10 lazım dediler. Korsandan indirdim yükledim ve şimdi cortana ve başlat yanıt vermiyor hatasını alıyorum. Bu yüzden de Win7 geri geçiş yapmak istiyorum. Win7'ye nasıl geçerim? Korsan Win10 yükledigim için sistem geri yükleme gözükmüyor ve aklıma takılan bir şey daha Win10 formatladıktan sonra bi Win10 64bit'e giriş yeri var. Windows 10 diye bir de Win7 32 bit var. Windows 7 diye bunların nedenleri nedir? Ve Windows 7'ye geri nasıl geçerim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanırsam sen bilgisayarına birden fazla işletim sistemi -aynı zamanda farklı tabanlı- kurmuşsun. Temiz kurulum yapmanı öneririm, bütün işletim sistemlerinin olduğu yeri, format atarken sil. Ardından kurmak istediğin Windows'u kur.
Saklamak istediğin dosyaları başka diske atmayı yada belleğine almayı unutmayasın. :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı