Çözüldü WindowsApps klasörü nasıl silinir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Eminx832

Femtopat
Daha fazla  
Hard diskimde böyle bir klasör çıktı durduk yere, özelliklerde 0 Bayt ama silerken 20 30 GB'li yerlere çıkıyor. Adı windowsapps ve silemiyorum. Dokunamıyorum. O hard diskte Windows kullanmayacağım, sadece depolama için kullanacağım. Nasıl silebilirim bunu?
Ve diski biçimlendiremem içi dolu bir yere aktarma şansım yok.

Dosya Ekleri

• 1614433593610.png
    2,2 MB · Görüntüleme: 582
Dostum silme onu içinde Windows uygulamaları var.

Silemezsin silsen bile Wİndows Update geri getirir. Bu windows uygulamalarını barındıran klasör silerseniz bilgisayarınız düzgün çalışmaz.

Silemezsin silsen bile Windows Update geri getirir. Bu Windows uygulamalarını barındıran klasör silerseniz bilgisayarınız düzgün çalışmaz.

Şimdi anlıyorum, forumda bilmeyenler varmış. O klasörün içinde sadece Microsoft Store üzerinden indirdiğimiz uygulamalar vardır. Bunları silerseniz herhangi bir sorun olmaz ama uygulama gıtlığı oluşabilir.

Hocam söylediğiniz program ile sildim ama o hard diskin içinde Windows ile alakalı hiçbir şey yoktu Windows da yüklü değildi oyunlar vardı sadece sildim sorun olmaz değil mi?

Aşağıdaki bağlantıdan ''.reg'' dosyasını indirin ve kayıt defterine ekleyin. Sonrasında ''WindowsApps'' klasörüne sağ tıklayıp ''Take Ownership'' seçeneğini seçin. Bu işlemden sonra sistem tarafından o anda kullanılan uygulamalar dışında hepsini silebilirsiniz.

Silerken klasörü sil demek yerine klasöre girip ''CTRL+A'' ile tüm alt klasörleri seçip sil deyin. Silinmeyenleri yok sayın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…