Windows'ta iOS için oyun geliştirme yapılabilir mi?

Obiwan Canosi

Kilopat
Öncelikle herkese iyi forumlar,
Aklımda birkaç plan ve start-up var lakin bu fikirler güzel olsa da asıl amacım piyasada eksik olmasından dolayı çıkarmak istemem.
Bu yüzden iOS üzerinden çıkarmak istiyorum ama bütçem olmadığı için Mac kullanamıyorum, biraz araştırma ve forumlarda dolaşma sonrasında net bir cevaba ulaşamadığım için tekrar yeni gelişmeleri bilen takip eden değerli siz forumdaşlardan teknik bilgiler almak istedim.

Swift ile Windows üzerinden iOS için uygulama yazabilir miyim sanal işletim sistemi kurmadan?

Aklımda birkaç plan ve start-up var lakin bu fikirler güzel olsa da asıl amacım piyasada eksik olmasından dolayı çıkarmak istemem.
Bu yüzden iOS üzerinden çıkarmak istiyorum ama bütçem olmadığı için Mac kullanamıyorum, biraz araştırma ve forumlarda dolaşma sonrasında net bir cevaba ulaşamadığım için tekrar yeni gelişmeleri bilen takip eden değerli siz forumdaşlardan teknik bilgiler almak istedim.

Swift ile Windows üzerinden iOS için uygulama yazabilir miyim sanal işletim sistemi kurmadan?

Başlıkta oyun diyor oyun mu yapacaksınız yoksa uygulama mı?

Çapraz platform olarak yazabilirsin fakat dil olarak bildiğim kadarı ile Swift kullanamazsın. Ek olarak Hackintosh kurabilirsin, ben Xcode' u Hackintosh kurarak öğrendim. Mac'im var ama Hackintosh başka. 😀

Xcode olmadığı için native olayı ortadan kalkıyor.

Flutter, Xamarin, React Native gibi cross-platform freamworkler ile yazmak için Mac gerekmiyor ancak bu freamworklerden iOS build'i almak istiyorsanız Xcode kurulu bir macOS cihaza ihtiyacınız var.
Bazıları bunu Mac alarak, bazıları Hackintosh kurarak, bazıları da MacinCloud ile çözüyor.

Uzun lafın kısası Windows ile iOS yazılır ama derlenmez/build alınmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı