Windows'ta klavye ve mouse çalışmıyor

Proometheus

Yoctopat
Daha fazla  
Benim masaüstü bir bilgisayarım var. Bilgisayarı açtiğim zaman klavye ve mouse işikları yanıyor, (Windows10) icon gelince klavye ve mouse işikları sönüyor ve kullanılmaz hale geliyor.
BIOS menüsünde klavye ve mouse çalişiyor.
Bu sorun PC sıfırlayınca oldu.
Sıfırlama esnasında bile klavye ve mouse çalişmadı. SSD söküp başka PC'de kurulumu devam ettirmiştim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim masaüstü bir bilgisayarım var. Bilgisayarı açtiğim zaman klavye ve mouse işikları yanıyor, (Windows10) icon gelince klavye ve mouse işikları sönüyor ve kullanılmaz hale geliyor.
BIOS menüsünde klavye ve mouse çalişiyor.
Bu sorun PC sıfırlayınca oldu.
Sıfırlama esnasında bile klavye ve mouse çalişmadı. SSD söküp başka PC'de kurulumu devam ettirmiştim.

USB 2.0 portuna takıp denediniz mi?

USB 3.0 girişlerine takılı ise sıfırlama sonrası USB 3.0 sürücülerini yüklemeniz gerekli. Arkadaşın da dediği gibi USB 2.0 portlarına takıp çalışıp çalışmadığını deneyiniz.

USB 3.0 girişlerine takılı ise sıfırlama sonrası USB 3.0 sürücülerini yüklemeniz gerekli. Arkadaşın da dediği gibi USB 2.0 portlarına takıp çalışıp çalışmadığını deneyiniz.

Kasamda 3.0 girişinde port galiba yok anakart üzerinde 4 girişim var sadece.
BIOS da ise 2.0 olarak gözüküyor hepsi ve 1 klavye 1 mouse takılı olduğunu görüyor.
Bios USB Devices aenabled:

Dosya Ekleri

• IMG_20220301_121625.jpg
    IMG_20220301_121625.jpg
    200,3 KB · Görüntüleme: 43
Klavye ve mouse sürücülerini tekrar yüklemeyi deneyin. Olmaz ise kablolu klavye mouse ile ya da PS2 girişli mouse ve klavye ile format atıp deneyin.

Klavye ve mouse sürücülerini tekrar yüklemeyi deneyin. Olmaz ise kablolu klavye mouse ile ya da PS2 girişli mouse ve klavye ile format atıp deneyin.

PS2 dönüştürücüsü de aldım olmadı
İşiklar yanıyor ama çalişmiyor klavye
Mouse ise işiklar yanmıyor altında ki kırmızı yaniyor
Bilgisayarcı ya sordum BIOS ile ilgili bir sorun dedi abi 1 aydır belki daha fazla oldu bu şekil ağlicam sjsgskhsjs

O zaman BIOS güncellemeyi deneyin diyeceğim ama klavye ve mouse çalışmıyor ise nasıl yapabilirsin bir şey diyemem :(

Geri
Yukarı