Windows'ta SSD gözükmesine rağmen, BIOS'ta gözükmüyor

Desmaed

Picopat
Yer
İstanbul
Anakart
Gigabyte b450m s2h
Merhaba arkadaşlar, bugün elime geçen Kingston marka 2TB SSD'yi bilgisayarıma taktım ve format attım. Yanlışlıkla SSD yerine tekrardan HDD'ye kurdum ama gerekli programlarla birlikte Windows'u SSD'ye aktarmayı başardım. Ardından BIOS'tan önyükleme kısmından SSD seçmeye çalışırken birden SSD'nin gözükmediğini yalnızca ve yalnızca HDD gözüktüğünü gördüm. Ne yaparsam veya ne denersem bir türlü SSD gözükmüyor.

Sistem bilgilerim; AMD Ryzen 5 3600, Gigabyte B450M S2H anakart,

Siz direk SSD'ye kurun öncelikle. Eski HDD'nin sata kablosunu çekin. Sonra format atmayı deneyin. Bazen sürücü isteyebiliyor kurulum diski görmek için.
Makinenizin BIOS'u eski ise güncelleyin bir ara.

Siz direk SSD'ye kurun öncelikle. Eski HDD'nin sata kablosunu çekin. Sonra format atmayı deneyin. Bazen sürücü isteyebiliyor kurulum diski görmek için.
Makinenizin BIOS'u eski ise güncelleyin bir ara.
Bios en güncel halinde ama bu durum biraz karışık geldi. En iyisi dediğiniz gibi tekrardan kurmak.

USB ile uğraşmak istemezseniz Iso'nun içindeki Sources klasöründeki Setup exe den kurabilirsiniz. Ve bencede kurun.
Teşekkürler. Hemen kurulumu gerçekleştiricem.

SSD'ye aktarmak pek de bir cozum degil zira EFI'si hala HDD uzerinde olabilir, tekrardan temiz bir sekilde SSD'ye kurun. Kurarken HDD'yi sokebilirisiniz hatta.
Haklısınız. Birazdan sıfırdan kurulum yapıcam. Eğer işe yararsa tekrardan belirtirim.

Bu arada çözümü yazmayı unutmuşum kusura bakmayın. Bilgisayarda bir tek M.2 SSD kalacak şekilde hard disk ve SATA SSD'imi çıkardım ve formatı bu şekilde attım. Artık Windows komple M.2 SSD içine kurulu.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı