Windows'tan Kali Linux'a nasıl geçebilirim?

P0ison

Picopat
İnternette anlatılanlar çok karışık, USB'ye Rufus olarak yazdırdım ve PC'ye bağladım. BIOS sürümü düşük eski bilgisayar ama Kali Linux'a geçmem gerekli sonra kurulum yaparken bir hata çıktı, bende tamamen kapattım her şeyi. Harddisk silindi şimdi Windows geri yükledim format ile Kali Linux nasıl geçebilirim?

Kurulumsa tüm diski kullanacak seçeneği kullan.

Onları geçtim hocam, saat kısmına falan geldim onları da geçtik ondan sonra bir şey çıktı İngilizce kurulum yaptığım için anlayamadım benden bir şey yazmamı istiyordu, Debian mıydı hatırlamıyorum tam ama yazdığımda da kabul etmedi hiçbir şekilde hiçbir şeyi ondan sonra PC'yi kapattım harddisk silindi şimdi yine geçeceğim ama nasıl?

Hocam keşke Virtulbox ile sanal makine olarak ya da Dual Boot kursaydınız. Ayrıca hangi amaç ile Kali Linux geçmeye düşünüyorsunuz. Ona göre farklı öneride bulunalım. Eğer Kali kurcam derseniz SS atın yardımcı olalım.

Ondan sonra bir şey çıktı. İngilizce kurulum yaptığım için anlayamadım. Benden bir şey yazmamı istiyordu, Debian mıydı hatırlamıyorum tam ama yazdığımda da kabul etmedi.
Şu ekranı bir görebilirsek.

Hocam keşke Virtulbox ile sanal makine olarak ya da Dual Boot kursaydınız. Ayrıca hangi amaç ile Kali Linux geçmeye düşünüyorsunuz. Ona göre farklı öneride bulunalım. Eğer Kali kurcam derseniz SS atın yardımcı olalım.
Yazılım için kuracağım Programlama, şu anda hatayı almıyorum. Daha önceden aldım ama SS almadım.

Yazılım için herhangi bir GNU/Linux dağıtımını kullanabilirsin. Kali hem dual boot için, hem başlangıç için uygun değil. Ayrıca siber güvenlik ile ilgilenenler için yapılmış bir dağıtım.

Normal bir dağıtımı kolaylıkla kurabilirsiniz. Kubuntu öneririm.

Geri
Yukarı