Windows'tan Ubuntu'ya geçişte ikinci diske nasıl format atılır?

taarruzkecisi

Picopat
Selamlar herkese, laptopuma Ubuntu kurulumu gerçekleştirdim. Cihazım Monster Abra A5 v13.2. İkinci diske format atmadım sanırım, eski dosyalarımı koruyarak Ubuntu'ya geçiş sağladım. İkinci diske nasıl format atabilirim, işletim sistemini tekrar yüklemeden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar herkese, laptopuma Ubuntu kurulumu gerçekleştirdim. Cihazım Monster Abra A5 v13.2. İkinci diske format atmadım sanırım, eski dosyalarımı koruyarak Ubuntu'ya geçiş sağladım. İkinci diske nasıl format atabilirim, işletim sistemini tekrar yüklemeden.
Arama bölümüne "Diskler" yaz ve çıkan yeri seç,format atacağın diski Biçimlendir,şuan Xubuntu'da yım.

GParted yüklersek daha ayrıntılı çıktı alabiliriz:

sudo apt install gparted

Ardından GParted'i açın. Silmek istediğiniz bölüme gelip sağ tıklayıp sil tuşuna basın. Ardından Ubuntu'nun olduğu alana sağ tıklayıp, boyutlandır ve taşı seçeneğine tıklayın. Sağdaki ok tuşunu sona kadar sürükleyin.

Edit: 2 diski varmış arkadaşın. Dediğim tek disk için geçerli.

Son düzenleme:
Disks'ten işlemi gerçekleştirdim fakat diskin içinde hiç bir dosya olmamasına rağmen, burada halen daha eski dosya boyutları yazıyor ve yanında şu ok çıkıyor. Sebebi nedir?
Screenshot from 2021-03-23 16-45-47.png

Yeni konular

Geri
Yukarı