Windows'u içindeki programlarla SSD'ye aktarma

Anubis

Kilopat
Yeni bir SSD aldım, sorum şöyle : Şu an kullandığım windows 8.1, bunu bütün şu an kullandığım programlarla birlikte SSD'nin içine nasıl atabilirim?
Yoksa baştan windows kurmam mı gerekir?

Şimdiden teşekkürler.

Yeni bir SSD aldım, sorum şöyle : Şu an kullandığım windows 8.1, bunu bütün şu an kullandığım programlarla birlikte SSD'nin içine nasıl atabilirim?
Yoksa baştan windows kurmam mı gerekir?

Şimdiden teşekkürler.

Arkadaşların söylediği gibi SSD'den tam performans almak istiyorsan sıfır kurulum yapmak en iyisidir. HDD Samsung ya da Seagate ise Seagate Disk Wizard diye bir program var. Onunla HDD bölümlerini SSD'ye aktarabilirsin. Ya da şöyle bir şey dene. Şuan ki işletim sistemini DVD'lere sistem görüntüsü olarak aktar. Sonra SSD'yi tak ve hangi işletim sistemi kullanıyorsan kurulum medyasını tak ve sıfırdan kuruyormuş gibi başlat. Windows'u nereye kuracağını gösteren SDD bölümleri görene kadar ilerle. Yani SSD de korumalı sistem bölümleri oluşsun. Windows'u kurmadan pencereden çık ve bilgisayarı onar bölümüne tıkla. Sonra kurtarma seçeneklerinden sistem görüntüsü kurtarmayı seç ve DVD'lerden sistem görüntüsü aktarmayı dene.

Sistem görüntüsünü HDD'ye falan alma. Yoksa kuracağın SSD'nin boyutu ilk HDD'den küçükse hata mesajı verir işlem başarısız olur. O nedenle DVD'ye aktarman yönünde tavsiyede bulundum. Yalnız olacağı konusunda garanti vermiyorum:)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı