Windows'u kapatsam da kasa çalışmaya devam ediyor

chitaca

Hectopat
Daha fazla  
Windows'u düzgün bir şekilde kapatsam da HDD LED'i, fanlar vs. çalışmaya devam ediyor. BIOS'tan bir şey bulamadım, sorun ne olabilir? BIOS'tan mı düzeltiliyor? Yardım eder misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS'u sıfırla. Düzelmez ise BIOS pilini çıkar, bilgisayarı çalıştır ve kapatıp öyle tak. Bu da işe yaramazsa, CMOS'u çıkarıp takabilirsin.

Çoğu anakart modeli artık sistem kapalı olsa dahi PSU'dan belli bir miktar güç çekip USB'lere güç göndermeye devam ediyor. Ama fanların falan çalışmasını ilk defa duyuyorum.

Windows'u düzgün bir şekilde kapatsam da HDD LED'i, fanlar vs. çalışmaya devam ediyor. BIOS'tan bir şey bulamadım, sorun ne olabilir? BIOS'tan mı düzeltiliyor? Yardım eder misiniz?
Cevap basit. Yapmanız gerekenler görev çubuğundaki pile simgesine sağ tık güç seçenekleri yandan kapak kapatıldığında yapacakları seçin ve şu anda kullanılmayan ayarları değiştire basın hızlı başlatma tikini kaldırın.

BIOS'u sıfırla. Düzelmez ise BIOS pilini çıkar, bilgisayarı çalıştır ve kapatıp öyle tak. Bu da işe yaramazsa, CMOS'u çıkarıp takabilirsin.
hepsini denedim ama olmadı
Cevap basit. Yapmanız gerekenler görev çubuğundaki pile simgesine sağ tık güç seçenekleri yandan kapak kapatıldığında yapacakları seçin ve şu anda kullanılmayan ayarları değiştire basın hızlı başlatma tikini kaldırın.
olmadı fanlar çalışmaya devam ediyor.

Fişi Çekince bilemi dönüyor fanlar anlamadım.Ortada bir yanlış var ancak geçici çözüm olabilir.
hayır windows kapanıyo ekranda görüntü yok ama ekran kartı fanları cpu fanları kasa içi fanlar ve kasa içi fanların rgbler hepsi çalışıyo ama görüntü yok.

Attığın günden beri böyleyse yüklediğin Windows'daki bir bozuk program yüzünden böyle. Başka bir Windows İso hazırla ve tekrar format at sorun çözülür ama dediğim gibi daha önce nereden hazırladınsa bu sefer başka yerden hazırla Windowsu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı