Windows'u kendi kendine etkinleşiyor

Zadan

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Windows 10 ben etkinleştirmeden format attıktan sonra kendi kendine etkinleşiyor. Güzel bir şey ama neden böyle oluyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartınıza gömülü olan lisanslarda format sonrası internete bağlandığınızda otomatik olarak lisanslanır. Her seferinde lisanslamanıza gerek kalmaz bu sayede.

Microsoft hesabınıza bağlı bir lisans var mı veya daha önce korsan lisans kullandınız mı?

Anakartınıza gömülü bir OEM key olabilir. CMD'yi yönetici olarak açıp "slmgr -dli" yazarak yüklü lisansın türünü öğrenebilirsiniz.

Cmd ile bedava bir şekilde lisanslamıştım önceden ama sürümü değiştirdim windows 10 pro kullanıyordum home single languageye geçtim.

Laptop ise aldığınız zaman anakarta gömülmüşdür lisans oradan formatladığın gibi etkinleşir.
Yok laptop değil.

Anakartınıza gömülü bir OEM key olabilir. CMD'yi yönetici olarak açıp "slmgr -dli" yazarak yüklü lisansın türünü öğrenebilirsiniz.
Hocam yaptım böyle birşey çıktı ne anlama geliyor?

Microsoft hesabınıza bağlı bir lisans var mı veya daha önce korsan lisans kullandınız mı?
Ben bir lisans bağlamadım microsoft hesabıma zaten çevrimdışı giriş yapıyorum.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    21,8 KB · Görüntüleme: 27
Ben bir lisans bağlamadım Microsoft hesabıma zaten çevrimdışı giriş yapıyorum.

Mesela bende de Retail lisans var ve her format attığım zaman otomatik etkinleşiyor. Sende de öyle bir durum var sanırım. Lisans anahtarını kaldırmak istersen yardımcı olabilirim.

Geri
Yukarı