Çözüldü "Windows'u nereye kurmak istiyorsunuz?" bölümünde ne yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Jenifferrr

Decapat
Başlıkta da belirttiğim gibi, Windows'u nereye kurmak istiyorsunuz bölümünü nasıl yapmalıyım? 120 GB SSD 1 TB harddisk var. Bilgisayarda bir işletim sistemi bulunmakta. Temiz kurulum yapmak istiyorum fakat "Windows'u nereye kurmak istiyorsunuz?" bölümünü yapamıyorum adım adım anlatırsanız sevinirim.

Not: İşletim sistemi SSD'ye kurulacak yani SSD C diski olacak. 1 TB harddisk ise D bölümü olacak ve ben bu diskleri silsem ne olur? Diske tıklayıp biçimlendirsem ne olur bunu da anlatırsanız sevinirim.

Çözüm
Burada çok güzel bir şekilde anlatılmış.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
O ekranda 2 tane sürücü görceksin GB'larına bakarak SSD ve HDD'yi ayırt edersin.

Öncelikle SSD'nin üstüne tıkla , sağ tarafta Yeniydi sanırım ona tıkla ve tamam de diski bölmeden. Disk 4'de bölüncektir. (SSD 4 e bölüncek.) Sonra ile diyip windowsu kurabilirsin. Dilersen aynı işlemi HDD'ye de yapablirsin.
Bilgisayarda zaten bir işletim sistemi var diyor. İlk diski biçimlendirip daha sonra diskleri silip daha sonrada yeni deyip diskleri yeniden oluşturması gerekiyor.
O ekranda 2 tane sürücü görceksin GB'larına bakarak SSD ve HDD'yi ayırt edersin.

Öncelikle SSD'nin üstüne tıkla , sağ tarafta Yeniydi sanırım ona tıkla ve tamam de diski bölmeden. Disk 4'de bölüncektir. (SSD 4 e bölüncek.) Sonra ile diyip windowsu kurabilirsin. Dilersen aynı işlemi HDD'ye de yapablirsin.

Burada çok güzel bir şekilde anlatılmış.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bilgisayarda zaten bir işletim sistemi var diyor. İlk diski biçimlendirip daha sonra diskleri silip daha sonrada yeni deyip diskleri yeniden oluşturması gerekiyor.

Çözüm
Teşekkür ederim yani ilk önce 2 diski biçimlendirip, sonra silip, ardından 2 diske tek tek tıklayıp yeni deyip bölüm oluşturmasını bekliyorum. Ardından SSD'ye tekrar tıklayıp ileri diyerek Windows'u kuruyorum değil mi?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı