Windows'u SSD'ye, programları HDD'ye Kurmak

Mehmet Emin Atak

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, Windows 10'u SSD'ye kurdum ve C: harfi bu diskte. HDD bilgisayarımda gözükmeyince disk yönetiminden yeni birim olarak ekledim ve E harfi ile gözüküyor, ama 930 GB bomboş bir şekilde, yani Program Dosyaları x86, Program Files gibi C'de yer alan klasörlerin hiçbiri yok, bu yüzden program kuramıyorum. Mesela Steam'i HDD'ye kurmak istiyorum, ne yapmam lazım? Manuel olarak böyle bir klasör açmak mümkün mü? Açarsam işime yarar mı?

Merhaba, Windows 10'u SSD'ye kurdum ve C: harfi bu diskte. HDD bilgisayarımda gözükmeyince disk yönetiminden yeni birim olarak ekledim ve E harfi ile gözüküyor, ama 930 GB bomboş bir şekilde, yani Program Dosyaları x86, Program Files gibi C'de yer alan klasörlerin hiçbiri yok, bu yüzden program kuramıyorum. Mesela Steam'i HDD'ye kurmak istiyorum, ne yapmam lazım? Manuel olarak böyle bir klasör açmak mümkün mü? Açarsam işime yarar mı?
Bir program kurarken nereye kurulacağını sorar sen c yerine d bölümünü seçeceksin.

Windows ile yüklü gelen programları ve sürücüleri D diskine kuramassın. Yani uğraşsan kurulurda değmez. Benim yaptığım gibi steam , oyunlar gibi şeyleri D diskine ; Google chrome , unity , android studio gibi çok kullandığın programları C diskine kur.

Yahubeyler tamamda adam sizin dediklerinizi sormamışki win10u yükleyince driverler oto yükleniyor zaten dostum steamı indirirken izini değiştir c diskindem e diskine getir steam e diskine inecek indirdiğin oyunlarda otomatik iner oraya eğer inmesse steamdan oyun idirirken izin istiyor onuda değişirsin e yaparsın bu kadar

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı